Tu jesteś:

shadow
Makijaż permanentny – co warto o nim wiedzieć?
shadow

Makijaż permanentny – co warto o nim wiedzieć?

Dowiedz się, jak wygląda zabieg makijażu permanentnego, jak się do niego przygotować i dla kogo jest najlepszym rozwiązaniem.

Makijaż permanentny to nic innego, jak pewna warstwa pigmentów wprowadzona pod skórę, głównie w okolicach ust, brwi i oczu, która ma na celu „imitować” makijaż, jaki można wykonać sobie na co dzień. Zwykle na wykonanie makijażu permanentnego decydują się kobiety, które nie mają czasu malować się codziennie bądź też po prostu nie lubią albo nie umieją tego robić. Makijaż permanentny jest też pomocą dla osób, które przeszły chemioterapię i w jej wyniku straciły brwi i rzęsy, które dzięki zabiegowi mogą sobie niejako „wytatuować” na twarzy. Zabieg przypomina bowiem właśnie nieco proces tworzenia tatuażu na skórze, a jego efekty utrzymują się od dwóch do pięciu lat.

 

Jak przebiega zabieg?

Zanim przystąpimy do zabiegu, pamiętajmy o tym, by już dzień wcześniej zupełnie zrezygnować z nakładania jakiegokolwiek makijażu, a także kategorycznie nie przyjmować żadnych środków psychoaktywnych - niewskazane jest nawet picie lampki wina.

Przed rozpoczęciem zabiegu, linergistka, czyli osoba zabieg wykonująca, przeprowadzi z nami konsultację, aby wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania do zabiegu. Następnie przystąpi do jego wykonywania, będzie się jednak ono odbywało bardzo powoli, etapowo. Dzięki temu, poddawana zabiegowi klientka na każdym stadium  zabiegu będzie miała możliwość wprowadzania poprawek do makijażu, według pożądanego przez nią efektu. Mikropigmentacja, czyli nakładanie makijażu permanentnego, trwa zwykle od 1 do 2,5 godziny. Po zabiegu, linergistka udzieli informacji związanych z pielęgnacją skóry poddanej makijażowi permanentnemu. Po około miesiącu od wizyty powinna nastąpić kolejna, podczas której specjalistka dokona korekty makijażu.

 

Komentarze

comments powered by Disqus