Tu jesteś:

shadow
Jak ubrać się na kolację wigilijną?
shadow

Jak ubrać się na kolację wigilijną?

Prezenty już gotowe, za to nie masz pojęcia, w czym olśnić rodzinę podczas wigilijnego spotkania? Poznaj podstawowe zasady, jakimi warto się kierować podczas komponowania świątecznej stylizacji!

Przed nami najpiękniejszy czas w roku, czyli okres Świąt Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy, a konkretniej podczas kolacji wigilijnej, zasiadamy wspólnie z rodziną przy stole, by cieszyć się nie tylko ze świątecznej atmosfery, ale także z tego, że możemy razem z najbliższymi celebrować ten szczególny czas w roku. Jaką stylizację wybrać na kolację wigilijną z najbliższymi? W tym szczególnym przypadku należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, zwłaszcza, jeśli do wigilii zasiadamy z seniorami rodu lub na kolację wybieramy się np. do teściów. Jakie to zasady?

Po pierwsze: wybieramy klasyczne fasony ubrań. Wigilia Bożego Narodzenia to nie czas na głębokie dekolty i króciutkie sukienki. W tym dniu świetnie sprawdzą się natomiast eleganckie, koszulowe bluzki dobrane do kobiecych spódnic. Talię świetnie podkreślą te rozkloszowane, piękne nogi natomiast te ołówkowe. Możemy także postawić na sprawdzoną, elegancką „małą czarną”, do której dobierzemy jasną marynarkę przyozdobioną kolorowym kwiatem.

Po drugie: nie szalejemy z kolorami. Kolacja wigilijna to ten moment w roku, gdy stawiamy na stonowane barwy kojarzące się z wysublimowanym gustem i elegancją. Nie oznacza to jednak, że do stołu możemy zasiadać jedynie w czerniach, szarościach czy stonowanych granatach. Czerwień podczas wigilii również jest wskazana, jednak w przygaszonym, spokojniejszym wydaniu.

Po trzecie: dodatki. Podczas wigilii, gdy mamy na sobie klasyczne, stonowane stroje, warto postawić na eleganckie i przykuwające uwagę biżuteryjne dodatki. To one często bowiem „wieńczą dzieło” naszej stylizacji. I tak, podczas kolacji świetnie sprawdzą się eleganckie kolczyki, wysadzane ozdobnymi kamieniami bransoletki czy przykuwające wzrok naszyjniki. Podczas kolacji wigilijnej sprawdzą się także rzadziej przywdziewane na co dzień ozdobne grzebienie do włosów, broszki w stylu retro czy ultra eleganckie jedwabne apaszki na szyję.

Komentarze

comments powered by Disqus