Tu jesteś:

shadow
5 zaskakująco skutecznych sposobów na nawilżenie skóry
shadow

5 zaskakująco skutecznych sposobów na nawilżenie skóry

Twoja skóra jest sucha i pozbawiona blasku? Poznaj nasze skuteczne i bezpieczne sposoby na jej szybkie i efektywne nawilżenie!

Często, pomimo dbania o siebie, nasza skóra pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza w kwestii jej nawilżenia. Co zatem robić i jakich kosmetyków używać, aby nigdy nie mieć już problemu z przesuszeniem?


1. Zrób przegląd używanych kosmetyków

Często przesuszenie skóry wynika z tego, iż po prostu katujemy naszą skórę źle dobranymi do jej potrzeb kosmetykami i... nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jak to możliwe? Często zdarza się bowiem, że ufamy producentom, którzy na opakowaniach kosmetyków nadają im kategorie – np. te nadają się dla skóry suchej, a inne dla tłustej. To podstawowy błąd. Kosmetyki powinno się bowiem dobierać nie według tego, co piszą o nich producenci, ale według ich składów. Warto zaznajomić się z łacińskimi i angielskimi nazwami składników używanych w kosmetykach i samemu decydować co jest nam potrzebne do nawilżenia skóry, a co nie. Podstawowym przykładem takiego wprowadzania nas w błąd przez producentów jest ten, gdy produkt, który ma nawilżać skórę czy włosy, w składzie, i to na jednym z początkowych miejsc, ma alkohol (Alcohol Denat), którego obecność, w konsekwencji, będzie na ciało wpływać wysuszająco. Warto zatem przyjrzeć się używanym przez siebie kosmetykom i zastanowić, czy zamiast pomóc, nie są one główną przeszkodą w naszej walce o odpowiednie nawilżenie skóry.


2. Wprowadź zmiany do diety

Pewne produkty żywieniowe sprawiają, że w organizmie zatrzymuje się woda, inne z kolei nawilżają i natłuszczają skórę. Jeśli chcemy mieć piękną i nawilżoną skórę, powinniśmy zrezygnować z mocnej i często wypijanej kawy, a także z solonych potraw. Do jadłospisu warto natomiast wprowadzić produkty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdziemy w takich pokarmach, jak: tłuste ryby morskie (np. łosoś, halibut, makrela, mintaj), pestki z dyni i słonecznika, orzechy oraz oleje roślinne.


3. Pij wodę!

Jeśli chcemy, aby nasze ciało pozostało nawilżone, po prostu... dostarczajmy mu wody! Często bowiem sięgamy po nią dopiero w momencie, gdy czujemy pragnienie. To błąd – wtedy nasz organizm jest już odwodniony. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie niegazowaną wodę, którą będziemy popijać sukcesywnie przez cały dzień.


4. Postaw na naturę

W uzyskaniu odpowiedniego nawilżenia skóry pomogą także naturalne produkty, którymi możemy zastąpić używane dotąd produkty chemiczne. Przykładem może być używanie naturalnych, uzyskiwanych z ziół hydrolatów zamiast toników, które nie wysuszą, a nawilżą skórę, a do tego wykażą pożądane przez nas działanie – oczywiście w zależności od rośliny, z jakiej dany hydrolat będzie wykonany.


5. Sięgnij po „ułatwiacze”

Nawilżyć skórę pomogą także tzw. „ułatwiacze” sprawy. Należą do nich preparaty zawierające np. kwas hialuronowy, który pomaga nawilżyć skórę niemal natychmiastowo oraz suplementy diety, które mają poprawiać gospodarkę wodną organizmu. Pamiętajmy jednak, że nie zastąpią one zdrowego dbania o odpowiedni stan nawilżenia skóry.

Komentarze

comments powered by Disqus