Tu jesteś:

  • Start
  • Trendy
  • Jak dobierać perfumy do zmieniających się pór roku?
shadow
Jak dobierać perfumy do zmieniających się pór roku?
shadow

Jak dobierać perfumy do zmieniających się pór roku?

Każda pora roku, a nawet każdy miesiąc ma inny zapach. Rolą perfum jest pomóc nam idealnie wtopić się w aktualną aurę.

Nie bez przyczyny świat perfum tworzą tysiące różnych zapachów, z których tylko nieliczne mają uniwersalny charakter i mogą być używane o każdej porze dnia i roku. Różnorodność perfum nie jest podyktowana jedynie gustami konsumentów. Zapachy dostosowuje się też do rozmaitych okoliczności. Oprócz perfum na dzień i na wieczór głównym kryterium podziału są pory roku. I nieraz bywa tak, że zapachy, które wspaniale leżą na nas zimą, wiosną są już zbyt ciężkie. Z kolei lekkie, świeże nuty nijak mają się do jesiennej nostalgii czy potrzeby otulenia się ciepłym zapachem w chłodne, zimowe dni. A zatem jak wybrać perfumy pod kątem zmieniających się pór roku, by nieustannie czuć ich adekwatność?

 

Zapachy na wiosnę – kwiatowe i świeże

Jeśli wiosna, to oczywiście kwiaty i świeżość budzącej się do życia zieleni. Zapach tej pory roku jest jedyny w swoim rodzaju, uwielbiamy, gdy nas wypełnia i czujemy wtedy rodzącą  się dookoła energię. Wiosenne perfumy powinny wzmacniać to uczucie, dlatego pachną świeżo i kwiatowo, a także nieco korzennie. Większość składu perfum na wiosnę stanowią motywy kwiatowe, wsparte odrobiną piżma, cytrusami i ciepłymi przyprawami, np. imbirem.

Nasza propozycja: Hugo Boss Just Different – zapach dla Niego – tętniący świeżością zielonych nut. Pachnie ziołami, zielonym jabłkiem i frezją, osadzonymi na drzewie kaszmirowym i paczuli.

 

Perfumy na lato – energia owoców

Latem również lubimy czuć świeżość, ale w świecie zapachów letnia świeżość pachnie nieco inaczej niż wiosenna. Wakacyjne zapachy oparte są na motywach wodnych, dlatego wydają się bardziej orzeźwiające. Wrażenie to wraz z nimi budują owoce. Idealne perfumy na gorący dzień lata nie mogą być pozbawione tych dwóch nut.

Nasza propozycja: Calvin Klein Eternity Summer 2017 – dominują mocno wyczuwalne nuty wodne w towarzystwie bergamotki, anyżu i róży pustynnej. Idealny, letni zapach na dzień.

 

Jesienno-zimowy rozgrzewający zmysły koktajl – zapachy orientu i pierników  

Jesień i zima to z kolei czas dla tych, którzy nawet w ciągu dnia lubią czuć na sobie ciepłe i odrobinę cięższe perfumy. Zapadający popołudniem zmrok uprawnia do noszenia zapachów mocno orientalnych i korzennych, a także intrygujących. Dobre perfumy na jesień? Nie powinno zabraknąć w nich słodyczy, która sprawi, że możemy rozpłynąć się i zrelaksować, na przekór jesienno-zimowej chandrze.

Nasza propozycja: Roberto Cavalli Essenza – zapach bardzo bogaty, choć składający się jedynie z kwiatu pomarańczy, gorzkiego migdała i wanilii. Słodki i przytulny jest intensywną pieszczotą dla zmysłów. 

 

Podczas tworzenia artykułu współpracowaliśmy z Perfumerią E-Glamour.pl

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus