Tu jesteś:

shadow
Henna Khadi – dlaczego warto używać tej farby do włosów?
shadow

Henna Khadi – dlaczego warto używać tej farby do włosów?

Farbowanie włosów to bardzo dobry sposób na zmianę wyglądu. Ale farby przeważnie składają się z substancji chemicznych uszkadzających włosy. Preparaty, które nie uszkadzają włosów, a wręcz je naprawiają, to tak zwane farby roślinne. Jednym z nich jest henna marki Khadi, pochodząca prosto z Indii.

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów uchodzi za jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Kobiety ten zabieg stosują od wielu lat, a mimo wszystko nie zawsze wiedzą, że trzeba robić to mądrze. O ile stylizacja wychodzi perfekcyjnie, bo kolor włosów można podkreślić lub totalnie zmienić, o tyle pielęgnacja jest na słabym lub niskim poziomie, gdyż farby zawierają zazwyczaj substancje chemiczne uszkadzające włosy.

 

Farby chemiczne a farby naturalne

W drogeriach spotyka się przeważnie farby, których skład zdominowany jest przez chemię. Dają one fantastyczny, niekiedy wręcz oszałamiający efekt, ale niszczą włosy, zawierają bowiem szkodliwe substancje chemiczne. Co innego farby roślinne. Nie dają one aż tak dobitnego efektu, bo farbują w dość naturalny sposób, jednak nie niszczą włosów, a do tego je regenerują. Wszystko przez to, że zawierają ekstrakty pochodzące tylko i wyłącznie z roślin. Badania udowodniły, że chemiczne farby do włosów, w przeciwieństwie do naturalnych, szkodzą nie tylko urodzie, ale również zdrowiu: stosowane regularnie, mogą wywoływać nowotwory. Przed kupnem farby do włosów należy więc zapoznać się z jej składem. Dlaczego? Niektóre farby określane jako ziołowe składają się w sporej mierze z chemii, a zioła są w nich jedynie dodatkiem.

 

Indie jako kolebka pięknych włosów

W wyborach kobiety o najpiękniejszych włosach na świecie, przypominających wybory miss, prawie zawsze tryumfują Indyjki. Nic dziwnego, skoro kobiety żyjące w Indiach, zarówno w dbaniu o zdrowie, jak też w dbaniu o urodę, stawiają wyłącznie na naturalne receptury. Te receptury trafiają z Azji do Europy i Ameryki, stając się punktem wyjścia w produkcji kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów.

Sprawdź Henna Khadi w AleZielonySklep.pl.

 

Henna Khadi

Khadi to marka, która sprowadza do Europy kosmetyki naturalnego pochodzenia z Azji, a ściślej z Indii. Kosmetyki te wykorzystują bogactwo naturalnych ziół i olejków z roślin. Rewelacyjność kosmetyków marki Khadi podkreśla certyfikat BDIH, nadawany najlepszym kosmetykom naturalnym. W szerokiej ofercie firmy mieszczą się szampony, odżywki, mydła, oleje, kremy i balsamy. Do najbardziej popularnych produktów należą ziołowe farby do włosów określane jako henny. Na asortyment składają się następujące henny: czarna, czerwona, indygo, orzechowy brąz, jasny brąz, ciemny brąz, jasny blond, ciemny blond, średni blond oraz bezbarwna. Wszystkie kolory dają naturalny efekt, bo pochodzą z naturalnego źródła.

Komentarze

comments powered by Disqus