Tu jesteś:

  • Start
  • Trendy
  • Soczewki kontaktowe - rewolucja podkreślająca styl!
shadow
Soczewki kontaktowe - rewolucja podkreślająca styl!
shadow

Soczewki kontaktowe - rewolucja podkreślająca styl!

Soczewki kontaktowe nie tylko poprawiają wadę wzroku, ale i kreują styl. A to dzięki temu, że możemy dzięki nim dowolnie zmieniać kolor naszych oczu.

Soczewki kontaktowe jako alternatywa dla okularów

Wszelkie defekty zdrowotne potrzebują wsparcia aparatów korekcyjnych. Przykładowo, osoby niedosłyszące używają aparatu słuchowego, a osoby mające problemy z uzębieniem – aparatu ortodontycznego. Ci natomiast, którzy dotknięci są poważną wadą wzroku – nie muszą nosić tylko okularów, mogą nosić soczewki kontaktowe. To, co wybiorą, zależy od tego, w czym lepiej się czują, choć oczywiście można też nosić jedno i drugie zamiennie.

 

Optyczna rewolucja

Soczewki kontaktowe uczyniły na rynku optycznym wielką rewolucję. Okulary przestały uchodzić za konieczność, a jedynie za jedną z dwóch alternatywnych możliwości. Najpierw pojawiły się soczewki twarde, następnie soczewki miękkie. Te pierwsze, wyrabiane ze specjalnego szkła, nosi się przez dłuższy okres czasu, natomiast hydrożelowe lub silikonowo-hydrożelowe soczewki miękkie – znacznie krócej. Można zakupić soczewki dobowe, tygodniowe, miesięczne oraz kwartalne.

 

Soczewki europejskie a soczewki azjatyckie

Najlepiej kupować je tylko w salonach optycznych. Europejskie soczewki kontaktowe pokrywają jedynie źrenicę, a więc nie szkodzą oczom. Natomiast azjatyckie soczewki kontaktowe pokrywają dodatkowo bielmo, co wywiera szkodliwy wpływ na zdrowie oczu.

 

Liczność soczewek kontaktowych

Aby nosić soczewki kontaktowe, należy wykonać badanie wzroku u okulisty lub optometrysty i na jego podstawie wybrać odpowiednie "kontakty": sferyczne, toryczne lub multifokalne.Te pierwsze pomagają przy takich wadach wzroku jak krótkowzroczność i dalekowzroczność, drugie korygują asygmatyzm, trzecie natomiast przeciwdziałają presbiopii.

 

Barwna gama soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe dobiera się zarówno pod kątem wady wzroku, ich mocy oraz koloru. Oprócz bezbarwnych, czyli przezroczystych soczewek kontaktowych, na rynku można się zetknąć również z soczewkami kolorowymi (znajdziesz je tutaj: http://soczewki24.pl/17-soczewki-kontaktowe-kolorowe).  Mogą ich używać nie tylko osoby z wadą wzroku. Soczewki kontaktowe dzięki swojemu zabarwieniu zmieniają lub podkreślają kolor oczu, a więc mogą stać się elementem stylizacji.

 

Dopasowanie barwy soczewek kontaktowych

Barwne soczewki kontaktowe mogą mieć kolor naturalny dla oczu (np. czarny, brązowy, zielony czy niebieski), ale mogą być również np. czerwone czy żółte. Wybierając barwę soczewek kontaktowych, warto nie tylko kierować się ulubionym kolorem, ale i dopasowaniem. Do ciemnych i rudych włosów pasują jasne kolory, do jasnych i siwych – ciemne. Dla osób z ciemną karnacją zaleca się żywe kolory i przy tym bez żadnego pierścienia wokół tęczówki, natomiast dla osób z jasną karnacją – jasną tęczówkę, ale z ciemnym pierścieniem wokół niej.

Komentarze

comments powered by Disqus