Tu jesteś:

shadow
Ozdobna kolia – czy pasuje każdemu?
shadow

Ozdobna kolia – czy pasuje każdemu?

Od zwykłego naszyjnika różni się przede wszystkim ułożeniem kamieni szlachetnych lub ich imitacji w bogato zdobiony wzór. Kiedyś noszona tylko na wyjątkowe okazje, dzisiaj stała się również elementem codziennego stroju. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jeśli masz duży biust

Jeśli posiadasz duże piersi, kolia może zadziałać na dwa sposoby. Jeśli biust ma idealną wielkość i chcesz go jedynie subtelnie podkreślić, koniecznie załóż bluzkę z odkrytym dekoltem i wybierz naszyjnik o delikatniejszej konstrukcji lub mniejszych kamieniach. W ten sposób podkreślisz wypielęgnowaną skórę na dekolcie, a także zarys biustu.

Jeśli natomiast uważasz, że Twój biust jest zbyt duży i chciałabyś go optycznie zmniejszyć, zdecyduj się na bogato zdobioną kolię o większym splocie i kamieniach, które odciągną uwagę od biustu i przyciągną wzrok do Twojej twarzy.

Do takiej kolii możesz dopasować zarówno wzory kwieciste, jak i stonowane, gładkie bluzki w jednolitym kolorze. Postaraj się jedynie nie łączyć kwiecistych kolii z ubraniami we wzory geometryczne i odwrotnie.
 

Jeśli masz mały biust

Trzeba przyznać, że kolie to wyjątkowy dodatek dla kobiet, zwłaszcza tych o mniejszych piersiach. Pomaga bowiem odwrócić uwagę od zbyt małego biustu i przyciąga uwagę rozmówcy w okolice twarzy.

Dlatego jeśli rozmiar Twoich piersi wydaje Ci się zbyt mały, pamiętaj, by nie odsłaniać dekoltu. Wybierz bluzkę lub sukienkę z dekoltem w łódkę, ewentualnie z golfem. Do tego dobierz dużą, masywną kolię. Najlepiej w kolorach, które podkreślą odcień Twoich oczu. To one mają być Twoim urodowym asem w rękawie i to właśnie na nich powinna skupiać się cała uwaga w Twojej stylizacji.

Pamiętaj również, by wybrać ubrania w jaśniejszych kolorach w okolicy biustu, ponieważ ciemne kolory mogą dodatkowo go wyszczuplić. Jeśli zakładasz kolię na ubranie a nie na gołe ciało, bezwzględnie pamiętaj, by unikać wzorzystych bluzek. Wybierz raczej te o jednolitym kolorze. Zamiast tego, lepiej postaw na fakturę materiału - drobna jodełka lub inny delikatny splot będą doskonałym tłem dla ozdobnej kolii.

Komentarze

comments powered by Disqus