Tu jesteś:

shadow
Jaki krem wybrać do suchej cery?
shadow

Jaki krem wybrać do suchej cery?

Cera sucha ma szorstką, nieprzyjemna powierzchnię, która wykazuje tendencję do nadmiernego łuszczenia się. Często pojawia się także nieprzyjemne uczycie ściągnięcia oraz skłonność do podrażnień.

Wybór odpowiedniego kremu do suchej cery może w dużym stopniu poprawić wygląd skóry, a także zmniejszyć podrażnienia i nieprzyjemne odczucia. Dlatego warto wiedzieć jakich składników należy szukać w tego typu kosmetykach.

 

Uzupełnianie warstwy lipidowej

Problemy suchej cery są związane z ubytkami w naturalnej warstwie lipidowej, która pełni funkcje ochronne. Powstaje ona na powierzchni skóry i jest wytwarzana przez gruczoły łojowe produkujące sebum. W przypadku takiej skóry produkcja sebum jest zbyt mała. Prowadzi to do nadmiernej utraty wody, a co za tym idzie także sprawia, skóra jest szorstka, nieprzyjemna w dotyku i może się łuszczyć. Dlatego dobry krem do cery suchej powinien zawierać jak najwięcej składników lipidowych. Musi tworzyć tak zwany film, czyli warstwę chroniącą przed utratą wody, która będzie jednocześnie stanowiła zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi o niekorzystnym działaniu.

 

Cenne składniki

Silne działanie nawilżające wykazują substancje takie jak mocznik, glikol propylenowy oraz gliceryna. Tego typu składniki kosmetyków wnikają głęboko w skórę, wiążą się z wodą i ograniczają jej utratę. Dzięki temu skutecznie podnoszą poziom nawilżenia. Sucha skóra potrzebuje także odpowiedniego natłuszczenia. W związku z tym dobry krem do cery suchej musi zawierać także składniki takie jak ceramidy, oleje, trójglicerydy lub woski, np. wosk pszczeli. Dzięki odpowiedniemu połączeniu tych składników można uzyskać kosmetyk, który przywróci skórze idealny wygląd, a także zwiększy komfort. Warto również pamiętać, że odpowiednie nawilżanie suchej cery ma ogromne znaczenie w zapobieganiu procesom starzenia się.

 

Warto zainwestować w dobry kosmetyk

Dobrze nawilżona cera jest odpowiednio napięta, jędrna i gładka. Znikają drobne zmarszczki spowodowane odwodnieniem. Skóra staje się znacznie mniej podatna na działanie niekorzystnych czynników takich jak suche powietrze lub promieniowanie słoneczne. Zmniejsza się ilość podrażnień, a także znika nieprzyjemne uczucie napięcia.

Systematyczne stosowanie dobrego kremu do suchej skóry może dać bardzo dobre efekty. Warto sięgnąć po produkty, które reprezentują odpowiednią jakość i rzeczywiście zawierają substancje o skutecznym działaniu. Przyniosą one ulgę napiętej skórze i jednocześnie w dużym stopniu poprawią jej wygląd.

Po znakomite produkty do pielęgnacji skóry zapraszamy do sklepu http://www.kuzniazdrowia.pl/

 

Komentarze

comments powered by Disqus