Tu jesteś:

shadow
Kilka sposobów na piękny dekolt
shadow

Kilka sposobów na piękny dekolt

Istnieje takie stare powiedzenie, znane zapewne i stosowane już przez nasze prababki - cokolwiek robisz z twarzą, rób to samo z szyją i dekoltem. Chodzi naturalnie o wszelkiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, których dokonujemy, często zapominając o szyi.

Tymczasem to właśnie te partie ciała zdradzają bardziej nasz wiek niż twarz pokryta starannym makijażem. Jak w takim razie dbać o szyję i dekolt? Trzeba je codziennie pielęgnować, wmasowując delikatnie chociażby ten sam krem, którego używamy do twarzy lub specjalny, przeznaczony dla tych części ciała. Po nałożeniu kremu powinno się przez parę minut oklepywać podbródek od spodu wierzchem dłoni. Jeżeli nakładamy na twarz maseczkę, zróbmy to samo w stosunku do szyi i dekoltu. Raz w tygodniu można sobie zafundować kompres z ciepłej oliwy na około 30 minut.

Można kupić gotowe maseczki specjalnie przeznaczone dla szyi czy dekoltu, można tez sięgnąć po domowe sposoby mające na celu ujędrnienie tych okolic. Będzie to na przykład ugotowany i rozgnieciony z łyżką mleka ziemniak, banan utraty z łyżeczką miodu i żółtkiem lub twaróg naturalny z miodem. Trzeba jednak przede wszystkim pamiętać, że skóra na szyi i dekolcie jest cieńsza i bardziej delikatna niż skóra twarzy, dlatego starzeje się szybciej i dlatego też trzeba bardzo o nią dbać. Na tworzenie się brzydkich poprzecznych bruzd na szyi ma wpływ między innymi spanie na wysoko ułożonej poduszce i częste opuszczanie głowy, zamiast trzymania jej w pozycji wyprostowanej i lekko podniesionej.

W gabinetach kosmetycznych przeprowadza się zabiegi skutecznie poprawiające wygląd skóry, należy do nich na przykład jonoforeza polegająca na wmasowaniu odżywczego żelu przy pomocy elektrod, co powoduje bardziej skuteczne wnikanie substancji odżywczych w głąb skóry i w rezultacie jej widoczne wygładzenie. Można zastosować też hydrolifting poprzez wprowadzenie pod skórę kwasu hialuronowego, który poprawia stopień jej nawilżenia i napięcia oraz uzupełnia ubytki tkankowe.

W ostateczności, jeśli nie ma już czasu na żadne zabiegi pielęgnacyjne czy odmładzające, można poprawić wygląd szyi i dekoltu wykonując staranny make-up, a przede wszystkim umiejętnie stosując rozjaśnianie i cieniowanie.

Komentarze

comments powered by Disqus