Tu jesteś:

shadow
Trendy na wiosnę 2015 w modzie damskiej
shadow

Trendy na wiosnę 2015 w modzie damskiej

Moda dla świadomych swojej indywidualności kobiet nie powinna stanowić wyłącznie bezwzględnego wzorca do naśladowania, ale raczej zbiór wskazówek co do głównych trendów, z których warto czerpać inspirację i twórczo je weryfikować na swoje potrzeby.

Z tego właśnie względu, zamiast bezrefleksyjnie kupować najmodniejsze ciuchy, lepiej przyjrzeć się zasadniczym tendencjom nadchodzącego sezonu i wybierać to, co będzie najbardziej korzystne dla naszej sylwetki i rodzaju urody. I tak na przykład, jeśli chodzi o kolory, na szczęście mamy wiosną i latem 2015 na tyle szeroki wybór w tym zakresie, że z pewnością dobierzemy ciuchy o takiej barwie, w której jest nam do twarzy. Zdaje się, że zdecydowanym faworytem sezonu będzie róż, głównie w odcieniu pudrowym, ale także inne pastele, w tym modna od ładnych paru lat mięta oraz wracający do łask błękit.

Obok subtelnych i delikatnych barw modne będą również wyraziste, intensywne kolory dla pań chcących podkreślić swoją mocną osobowość – czerwień, fiolet, żółć, pomarańcz. Amerykańskie agencje modowe prorokują natomiast dominację koloru marsala, czyli stłumionego, jakby przybrudzonego bordo. Rzeczywiście ten kolor zdaje się coraz bardziej zyskiwać na znaczeniu, pojawia się bowiem nie tylko w ubiorach, ale również w kolorowej kosmetyce, aranżacji wnętrz itp. Wyrazem dynamizmu i ekspresji w ubiorze będzie nie tylko mocny kolor, ale na przykład intrygujące zestawienie wzornictwa, chociażby bluzki w kratę z kwiaciastą spódnicą.

Jeśli chodzi o kroje, to dominują raczej luźne fasony, powiewne, obszerne tuniki, szerokie, z wysokim stanem spodnie, kombinezony jako alternatywa dla sukienek, geometryczne i asymetryczne spódnice, kamizelki o kroju płaszcza bez rękawów. Dość częsta na wybiegach jest długość maxi. Jako rekompensatę dla tej obfitości kształtów i długości stroju można potraktować wszechobecność seksownych głębokich dekoltów, przede wszystkim w formie litery V oraz cienkich ramiączek. W dalszym ciągu modne są też różnego rodzaju przejrzystości – tiule, szyfony, woale.

Komentarze

comments powered by Disqus