Tu jesteś:

shadow
Krótki top wczoraj i dziś. Jak stylowo odsłonić brzuch?
shadow

Krótki top wczoraj i dziś. Jak stylowo odsłonić brzuch?

Kuse topy odsłaniające brzuch to jeden z tych trendów przeszłości, które najbardziej zapadły nam w pamięć. Dziś krótkie bluzki ponownie stają się hitem na wakacje, ale nie nosimy ich już tak, jak 15-20 lat temu! Z czym je zestawiać, by wyglądać dobrze?

Brzuch na topie

Jeszcze kilkanaście lat temu topy odsłaniające brzuch i pępek były ulubioną stylizacją nastolatek. I zmorą ich rodziców. Patrząc na zdjęcia z tamtych czasów, trudno jednak dziwić się sfrustrowanym mamom. Dziewczyny do obcisłych topów dobierały głównie biodrówki. W latach 90. było nieco inaczej – królowały także spodnie z wysokim stanem, które w zestawieniu z krótkimi topami nie odkrywały już tak dużo. Dziś, jeśli się inspirować, to raczej w tym stylu. Krótkie topy mają odsłaniać niewiele, i nie powinien być to pępek, a linia w talii powyżej niego.

 

Krótkie crop topy – co na dół?

Okazuje się, że do krótkiego topu pasuje niemal każdy rodzaj spodni i spódnic, o ile ma odpowiedni krój i wysokość. Świetnie w tej stylizacji wyglądają dżinsy, legginsy, szorty z wysokim stanem, kolorowe spodnie hippie, a nawet eleganckie spodnie w kant lub luźniejsze z marszczoną talią. Co do spódnic, opcji wyboru jest równie dużo i nie trzeba się zbytnio głowić nad poszczególnymi zestawieniami. Wyjątkiem może być mini – w zestawie z krótkim topem jest zarezerwowana wyłącznie dla szczupłych. Poza tym jednak krótkie topy można nosić również przy bardziej krągłych kształtach. Wówczas wybieramy ich luźniejsze wersje lub topy zakończone frędzlami.

 

Blezer lub marynarka – odważnie, lecz ze smakiem

Stylizację z krótkim topem nieco ułagodzimy, zarzucając coś na górę. Może to być marynarka, kurtka dżinsowa lub rozpinany sweter w kontrastującym kolorze. Oczywiście w samym środku lata, krótkie topy bronią się same, podobnie jak na siłowni i w klubie fitness. Pamiętajmy jednak, że czynią z naszego stroju look mało zobowiązujący, lekki, wakacyjny. Nie nadają się więc na każdą okazję.

 

Komentarze

comments powered by Disqus