Tu jesteś:

shadow
Włosy do ramion – najpraktyczniejsza z długości
shadow

Włosy do ramion – najpraktyczniejsza z długości

Włosy krótkie lub długie – dwie skrajności w świecie fryzur, które są bardzo efektowne, ale ich pielęgnacja i codzienne układanie bywają pracochłonne. A między nimi włosy do ramion, czyli cięcie praktyczne i modne. Komu najbardziej w nim do twarzy?

Dziś włosy sięgające do ramion określa się mianem lob lub po prostu long bob. W trendach fryzjerskich uznaje się bowiem tę fryzurę za przedłużenie boba – charakterystycznego cięcia na włosach za ucho. Lob to oczywiście żadna nowość. Moda na włosy do ramion trwała w najlepsze kilkanaście lat temu, a dziś wraca do łask. Jej walory?

 

Long bob – zalety włosów do ramion

Skrócenie lub zapuszczenie włosów do wysokości ramion daje nam wiele możliwości stylizacyjnych, a jednocześnie nie wymusza na nas wprowadzania szczególnie kłopotliwych zabiegów. To proste – long bob zwykle układa się sam. Włosy nie plączą się i o wiele łatwiej je okiełznać niż długie kosmyki. Nie wymagają również stosowania kosmetyków utrwalających i misternego czesania jak włosy krótkie. To idealna długość dla osób, które nie lubią tracić czasu przed lustrem. Dla kogo jeszcze?

 

Chcesz mieć więcej włosów? Skróć je!

Aby optycznie zagęścić włosy, wystarczy je skrócić i przyciąć tak, by nadać im pełny kształt. Dlatego long bob sprawdzi się u posiadaczek słabych i cienkich włosów, które marzą o gęstej czuprynie. To cięcie poprawi również wygląd i kondycję włosów zniszczonych oraz przerzedzonych. Może ponadto stanowić formę przejściową, gdy mamy ochotę zapuścić włosy.

 

Loki, fale i proste long boby

Fryzura na long boba okaże się niesamowicie praktyczna nie tylko dla posiadaczek prostych lub falujących włosów, choć u nich wygląda najbardziej fenomenalnie. Loki także warto skrócić do tej długości. O wiele prościej i efektowniej można je wówczas spiąć, a i rozpuszczone wyglądają bardzo urokliwie. Wreszcie, long bob to cięcie wprost stworzone dla koloryzacji ombre, która wygląda na nim odpowiednio wyraziście.

 

Komentarze

comments powered by Disqus