Tu jesteś:

shadow
Błoto z Morza Martwego dla zdrowej skóry i urody
shadow

Błoto z Morza Martwego dla zdrowej skóry i urody

Kąpiele błotne w Morzu Martwym są dla skóry jak terapia. Błoto i sól z tego jeziora oczyszczają skórę i działają leczniczo przy problemach takich jak łuszczyca czy atopia. Ponieważ produkty te można znaleźć również w drogeriach, warto wiedzieć, jak z nich skorzystać.

Kosmetyki z wysychającego jeziora

Morze Martwe słynie z wielu wyjątkowych rzeczy, m.in. z imponującej ilości i różnorodnego składu minerałów. Jest to również najbardziej zasolony akwen (a dokładniej jezioro) na świecie. Przy tak wysokim stężeniu soli, w jego wodzie mogą bytować jedynie bakterie i grzyby. Kto miał okazję zażyć w nim kąpieli, ten wie, że po kilku minutach skóra zaczyna szczypać jak szalona. Nie od dziś jednak wiadomo, że kąpiele z udziałem naturalnych soli i okłady błotne mogą zdziałać cuda.

Błoto z Morza Martwego możemy nabyć chociażby w drogerii z kosmetykami naturalnymi. Niekoniecznie w postaci wilgotnej mazi, częściej w wysuszonej sproszkowanej formie, gotowe do wymieszania z wodą. Takie błoto możemy wykorzystać do przygotowania maski na twarz, okładu antycellulitowego czy maseczki do włosów. Przed rozrobieniem w wodzie musimy je jednak wymieszać z innym kosmetykiem, np. glinką lub algami. W stężeniu 100% można stosować je tylko punktowo na niewielkie zmiany skórne.

 

Błoto z Morza Martwego – właściwości i zastosowanie

Maseczki na bazie błota z Morza Martwego najlepsze efekty przyniosą posiadaczkom cery tłustej i mieszanej. Skóra po zastosowaniu maski staje się matowa, ponieważ błoto reguluje pracę gruczołów łojowych i oczyszcza cerę. Błoto z Morza Martwego stosuje się również na trądzik i wypryski oraz przy łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry czy innych dermatozach. Okłady z tego błota pomagają walczyć z cellulitem – poprawiają bowiem mikrokrążenie krwi i limfy oraz oczyszczają skórę z zalegających toksyn. Maskę do włosów powinny z kolei wypróbować osoby z przetłuszczającą się skórą głowy.

Stosując błoto z Morza Martwego, nie możemy dopuścić do jego całkowitego wyschnięcia na skórze. Ponadto przed dokonaniem właściwego zabiegu, warto przeprowadzić krótką próbę na niewielkim obszarze skóry.

 

Komentarze

comments powered by Disqus