Tu jesteś:

shadow
Udany makijaż permanentny brwi, czyli jaki?
shadow

Udany makijaż permanentny brwi, czyli jaki?

Osoby decydujące się na makijaż permanentny najczęściej podkreślają lub korygują za jego pomocą brwi. Jakie powinny być brwi permanentne? Subtelne czy może wyraźnie podkreślone? Kiedy można uznać zabieg za udany, a efekt za zadowalający?

Co decyduje o tym, że makijaż permanentny brwi będzie udany? Dowiedz się tego, zanim umówisz termin zabiegu, a na konsultacji z linergistką ustal swoje wymagania. Oto, jaki powinien być makijaż permanentny łuku brwiowego.

 

Profesjonalny

Zdawać by się mogło, że w porównaniu do pigmentacji ust czy powiek, makijaż permanentny brwi to łatwizna. Niekiedy klientki szukają jak najtańszej sposobności jego wykonania, myśląc że niewiele różni się od henny. Taka postawa to najkrótsza droga do nieudanego zabiegu. Niestety makijaż permanentny bywa wykonywany po kosztach przez osoby niedoświadczone. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój makijaż permanentny będzie profesjonalny, sprawdź kompetencje i doświadczenie linergistki lub wykonaj go w jednym z tych gabinetów, które specjalizują się wyłącznie w tej usłudze, jak na przykład salon makijażu permanentnego BeautyStory (zapoznaj się z ofertą: https://www.beautystory.pl/makijaz-permanentny-brwi/).

 

Bezpieczny

Bezpieczeństwo zabiegu jest nieodłącznie związane z wyborem gabinetu, w którym go wykonamy. Choć najbardziej narażone na komplikacje są usta, również permanentne brwi wymagają najwyższej dbałości o higienę oraz odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego pigmentacja musi być przeprowadzona sprzętem wysokiej klasy, wysterylizowanymi urządzeniami i za pomocą jednorazowych igieł. Po zabiegu linergistka zaleci też stosowanie odpowiednich środków łagodzących i pielęgnujących oraz pouczy Cię, w jaki sposób powinnaś dbać o brwi.

 

Naturalny

Makijaż permanentny brwi nie jest makijażem wieczorowym. Musi być naturalny, aby pasował do różnych okoliczności, okazji i pór dnia. Nawet mocniej podkreślone brwi, napigmentowane równomiernie na całej długości łuku brwiowego, muszą pozostać eleganckie i wyważone. Zaraz po zabiegu, niezależnie od metody pigmentowania i użytego narzędzia, brwi mogą wyglądać nienaturalnie. Niedługo barwnik w procesie złuszczania i gojenia naskórka, straci swoją intensywność. Dodatkowo wygląd po zabiegu pogarszają opuchlizna i zaczerwienie. Po paru tygodniach ujrzysz jednak finalny wygląd brwi, które powinny być precyzyjnie wyregulowane i będą stanowić piękną oprawę oczu.

 

Indywidualny

Są różne metody i style wykonywania makijażu permanentnego. Brwi metoda piórkowa daje bardzo naturalny efekt, podobnie jak metoda ombre. Jeśli jednak jesteś wielbicielką bardziej wyrazistego wizerunku, masz jeszcze do wyboru metodę cienia, która pozwala na uzyskanie nieco mocniej podkreślonych, ale wciąż eleganckich brwi.

 

Trwały

Trwałość makijażu permanentnego brwi, w zależności od wybranej metody, nie powinna być krótsza niż około rok. Tyle utrzymuje się efekt pigmentacji metodą piórkową, pozostałych nieco dłużej. Do dwóch lat będziesz mogła cieszyć się makijażem permanentnym brwi wykonanym metodą cienia, o ile po zabiegu zadbasz o właściwą pielęgnację łuku brwiowego.

 

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus