Tu jesteś:

shadow
Jak dbać o rzęsy?
shadow

Jak dbać o rzęsy?

Długie, gęste i mocne rzęsy dodają kobiecie uroku. Jak je wzmocnić i nadać im pożądany wygląd?

Rzęsy wymagają pielęgnacji tak samo jak włosy czy skóra. Z upływem czasu stają się coraz bardziej kruche i łamliwe, nie tylko wskutek naturalnego procesu starzenia się. Szkodliwy wpływ na wygląd i zdrowie rzęs wywierają niewłaściwe nawyki, np. codzienne nakładanie grubej warstwy tuszu czy źle robiony demakijaż. Niepożądane skutki przynoszą też zabiegi kosmetyczne, polegające na przedłużaniu i zagęszczaniu włosków.

Jeśli zatroszczysz się o swoje rzęsy, z całą pewnością będziesz zadowolona z rezultatów. Zainwestuj w dobrą odżywkę i regularnie jej używaj. Efekty zauważysz już po kilku tygodniach stosowania.

 

Kosmetyki do pielęgnacji rzęs

Szukasz sprawdzonego środka do pielęgnacji rzęs? Olej rycynowy, który regeneruje i scala włoski, odbudowuje ich strukturę, sprawia, że stają się one ciemniejsze i grubsze. Jednym jego mankamentem jest rzadka konsystencja: nierzadko spływa on z rzęs i podrażnia spojówki. Dlatego lepszym rozwiązaniem będą specjalne odżywki. Mają one właściwości pielęgnacyjne, odżywiają włoski i stymulują ich wzrost. Preparaty takie zawierają między innymi następujące substancje, mające dodatni wpływ na rzęsy oraz mieszki włosowe:

  • kwas hialuronowy (działa nawilżająco),
  • glikoproteiny (pobudzają do wzrostu mieszki włosowe),
  • biotyna i witamina B12 (przeciwdziałają wypadaniu włosków),
  • nanopeptydy (przyśpieszają i wydłużają fazę wzrostu rzęs),
  • pantenol (nadaje rzęsom elastyczność i odnawia ich strukturę),
  • ekstrakty roślinne (zawierają przeciwutleniacze, działają nawilżająco i regenerująco).

 

Produkty z wyższej półki

Bardzo dobrym środkiem pielęgnacyjnym są odżywki zawierające w swoim składzie substancje używane w okulistyce. Badania naukowe wykazały, że ubocznym skutkiem działania tych ostatnich jest intensywny przyrost rzęs, który idzie w parze z procesami hamującymi ich wypadanie. Tego typu preparaty pozwalają więc efektownie wydłużyć i zagęścić rzęsy, jednak kosztują znacznie drożej niż zwykłe odżywki.

 

Odżywka do rzęs: jak jej używać?

Jeśli chcesz osiągnąć zauważalny efekt, stosuj odżywkę regularnie przez dłuższy czas. Przed użyciem zapoznaj się z dołączoną do produktu ulotką lub zaleceniami wydrukowanymi na opakowaniu. Odżywki do rzęs dzielą się, najogólniej biorąc, na te, których używa się na noc, i na te, których używa się w dzień. Niestosowanie się do zaleceń producenta może być katastrofalne w skutkach. Wejdź na stronę PromReport - znajdziesz tu dziesiątki artykułów poświęconych urodzie i zdrowiu.

 

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus