Tu jesteś:

  • Start
  • Trendy
  • Myjnia fryzjerska - chwila relaksu dla klienta
shadow
Myjnia fryzjerska - chwila relaksu dla klienta
shadow

Myjnia fryzjerska - chwila relaksu dla klienta

Myjnia fryzjerska jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia salonu. Na końcowe zadowolenie klienta składa się wiele czynników, dlatego poza perfekcyjnym cięciem czy modną koloryzacją, aby zapewnić mu relaks i wygodę, potrzebujemy profesjonalnego sprzętu.

Jaką myjnię fryzjerską wybrać?

Przy wyborze myjni musimy brać pod uwagę wielkość naszego salonu. Mając dużą powierzchnię do dyspozycji, najlepiej wybrać myjkę kompaktową. Ma ona wbudowany pod odpowiednim kątem fotel, który zapewnia większy komfort użytkowania. Dodatkową zaletą takiej myjni jest jej nowoczesny i elegancki wygląd. W przypadku mniejszych salonów możemy zdecydować się na myjnię wolnostojącą, oszczędzając więcej miejsca. Najlepiej sprawdzi się ta z ruchomą misą, do której można dostawić fotel. Ważne, żeby była wyposażona w kółka, dzięki którym będzie można ją dowolnie przemieszczać. Myjnie wolnostojące są też znacznie tańsze niż kompaktowe.

 

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednie myjki fryzjerskie, inwestujemy w sprzęt, który posłuży nam przez długie lata, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na użyte do produkcji materiały. Przy ciągłym kontakcie z wilgocią dobrze sprawdzą się obudowy z tworzyw sztucznych, łatwych w czyszczeniu i odpornych na uszkodzenia czy zarysowania. Plastik jest stosunkowo tanim i wytrzymałym materiałem. Jeśli chcemy wybrać coś bardziej odpornego na uszkodzenia mechaniczne, dobrze sprawdzi się stal nierdzewna.

Fotel myjni fryzjerskiej powinien być przede wszystkim wygodny, w końcu klient przychodzi do fryzjera, żeby się zrelaksować. Musi być również regulowany, żeby można było odpowiednio dopasować wysokość pod klienta. Fotele wykonane ze skór naturalnych są bardzo wytrzymałe, ale wymagają użycia specjalnych środków do ich czyszczenia. Alternatywą może być skóra ekologiczna, co prawda jest mniej wytrzymała, ale równie dobrze się prezentuje. Warto wybrać fotel wyposażony w podnóżek, pozwoli on zrelaksować się naszym klientom podczas długotrwałych zabiegów.

Głębokość misy możemy dobrać w zależności od tego, kto będzie z niej korzystać. Płytka daje lepszy dostęp do włosów, głęboka chroni przed zachlapaniem. Niektóre myjnie wyposażone są w półki, w których można przechowywać różne kosmetyki i akcesoria, takie jak szampony, odżywki, farby. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór misy porcelanowej. Jest łatwa w czyszczeniu i nie wchodzi w kontakt z kosmetykami. Do wyboru są również misy kamienne czy metalowe. Jest to propozycja dla osób pragnących nadać swojemu salonowi charakterystyczny wygląd.

 

Komfort klienta i pracownika

Przy wyborze powinniśmy się kierować nie tylko walorami estetycznymi, ale również funkcjonalnością sprzętu. Klient podczas mycia włosów powinien się zrelaksować. Najgorszą rzeczą, jaką możemy mu zafundować, jest ból głowy i szyi. Wybierając profesjonalny sprzęt, stawiajmy więc przede wszystkim na maksymalną wygodę. Odpowiednia myjnia ułatwi również pracę naszym pracownikom, zapewniając im wyższy komfort. Oferta produktów na rynku jest na tyle szeroka, że każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Ceny tańszych myjni fryzjerskich zaczynają się już od 300-400 zł, natomiast droższe myjnie kompaktowe sięgają ceny prawie 4000 zł.

Komentarze

comments powered by Disqus