Tu jesteś:

shadow
Pozbądź się zmarszczek mimicznych
shadow

Pozbądź się zmarszczek mimicznych

Bruzdy nosowo-wargowe to jedne z pierwszych zmarszczek, które pojawią się na twarzy. To pionowe wgłębienia rozciągające się od linii nosa po kąciki ust. Zmarszczki mimiczne znacznie postarzają. Na szczęście kosmetyka i medycyna estetyczna znają metody, które przywrócą skórze dawną jędrność.

Za powstawanie bruzd nosowo-wargowych odpowiada grawitacja. Wiotczejąca skóra opada, przez co zmarszczki oraz załamania stają się bardziej widoczne. Co więcej, wraz z biegiem lat ubywa podskórnej tkanki tłuszczowej, która odpowiada za właściwy owal twarzy. Jak się pozbyć tych niedoskonałości?

 

Fotoodmładzanie

To rewolucyjna metoda, która daje naprawdę dobre efekty. Zmarszczki stają się wyraźnie mniej widoczne oraz spłycone, a skóra jest młodsza i jędrniejsza. Polega na naświetlaniu cery światłem, które ją rozgrzewa. Pod wpływem ciepła włókna kolagenowe skracają się, a skóra staje się bardziej naprężona. Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka powinna przeprowadzić wywiad, podczas którego wykluczy ewentualne przeciwskazania, do których należą m.in.: cukrzyca, łuszczyca czy schorzenia endokrynologiczne.

 

Wypełnianie kwasem hialuronowym

To szybki i bardzo popularny zabieg dostępny w wielu salonach urody. Polega na wstrzyknięciu w bruzdy nosowo-wargowe preparatu z kwasem hialuronowym, który przywraca skórze jędrność. Wszystko dlatego, że pobudza komórki do zatrzymywania wody. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle nie dłużej niż rok. Po tym czasie należy go powtórzyć. Co ważne, kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie powoduje odczynów alergicznych. Korzystając z zabiegów z kwasem hialuronowym w salonie, zwróć uwagę na to, jaki preparat zostanie ci zaaplikowany. Ważne, aby był to produkt renomowanej firmy z odpowiednią datą ważności.

 

Nici chirurgiczne

Zmarszczki mimiczne mogą zostać usunięte za pomocą nici chirurgicznych. W zależności od rodzaju nici, ich powierzchnia może być gładka lub pokryta drobnymi haczykami, które utrzymują mięśnie i skórę w odpowiednich miejscach. Nici wykonane są z rozpuszczalnych materiałów. Efekt wygładzania zmarszczek i podniesienia twarzy utrzymuje się nawet trzy lata po wchłonięciu nici.

 

Lifting

Zabieg chirurgiczny pozwala na kompleksowe wygładzanie zmarszczek. Polega na nacięciu skóry tuż przy włosach i naciągnięciu jej. Ważne, aby lifting był wykonywany przez lekarza wyspecjalizowanego w zakresie medycyny estetycznej. Specjalista będzie gwarancją jego bezpieczeństwa.

 

Gdzie usunąć zmarszczki mimiczne?

Wygładzenie bruzd nosowo-wargowych to poważny zabieg, który należy wykonać w sprawdzonej klinice urody lub renomowanym gabinecie kosmetycznym. Gdzie go znaleźć? Wejdź na Moment.pl. To portal do szybkiej rezerwacji wizyt, na którym ogłaszają się tysiące salonów urody z całej Polski. Każdy z nich jest oceniany przez klientów, którzy mieli już okazje skorzystać z jego usług. Opinie znajdują się w wizytówkach firm – na samym dole. Na Moment.pl bez trudu również znajdziesz kliniki w swojej okolicy – wystarczy, że skorzystasz z intuicyjnej wyszukiwarki. Bardzo łatwo i szybko umówisz się również na zabieg.

 

Komentarze

comments powered by Disqus