Tu jesteś:

shadow
Makijaż ślubny – garść porad
shadow

Makijaż ślubny – garść porad

Chciałabyś samodzielnie wykonać makijaż ślubny? Wbrew pozorom nie jest on wcale taki trudny, trzeba tylko wygospodarować sobie trochę czasu.

Jakkolwiek lepszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnej wizażystki, zwłaszcza że stres związany z uroczystością może przyprawić pannę młodą o drżenie ręki, to jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Poza tym niektóre z nas wolą malować się samodzielnie, mimo wszystko. Jak więc wykonać samodzielnie makijaż ślubny?
 

Makijaż ślubny

Specyfikę makijażu ślubnego określa sposób cieniowania oraz utrwalania kosmetyków na skórze. Makijaż taki jest bardzo mocny, ponieważ z założenia ma przetrwać w stanie nienaruszonym przez wiele długich godzin. Poza tym istotną kwestią jest również fotogeniczność takiego makijażu – trzeba wziąć pod uwagę okoliczność, że będziesz wielokrotnie fotografowana. Warto więc wypaść na zdjęciach jak najlepiej.
 

Nie korzystaj z niesprawdzonych kosmetyków!

Przed uroczystością ślubną nie warto eksperymentować z nowymi, niesprawdzonymi uprzednio kosmetykami. Możesz nabawić się niepotrzebnie wyprysków albo zupełnie zniszczyć sobie cerę, jeśli Twoja skóra jest uczulona na jeden ze składników preparatu. Dlatego najlepiej zdecydować się na kosmetyki, których już wcześniej używałaś, i co do których masz pewność, że Cię nie zawiodą.
 

Makijaż ślubny – jakimi kosmetykami się posłużyć?

Przygotowania należy rozpocząć od nawilżenia skóry. Nawet panie z cerą tłustą powinny to zrobić, tyle że od środka, pijąc ok. 2 litry wody dziennie przez 2 tygodnie poprzedzające uroczystość. Dzięki temu Twoja skóra będzie jędrniejsza i bardziej przygotowana na przyjęcie kosmetyków. Nawet jeśli masz cerę tłustą, dąż do nawilżenia jej od środka.

Sam makijaż zacznij od pomalowania oczu. W dalszej kolejności nałóż podkład o przedłużonej trwałości, pamiętając o bazie. Użyj wodoodpornego tuszu (aby Twoje wzruszenie nie pozostawiło po sobie zbyt wyraźnych śladów na twarzy). Na podkład nałóż puder, róż i bronzer. Bronzer nie jest elementem koniecznym, ale róż jak najbardziej. Nie zapomnij również o korektorze, którym usuniesz cienie spod oczu. Szminka powinna być wodoodporna (aby wykluczyć ewentualność niemiłych niespodzianek podczas konsumpcji dań przy stole). Może Ci się też przydać spray fixujący, dzięki któremu podkreślisz charakter makijażu i zabezpieczysz się przed negatywnymi skutkami nadmiernej potliwości.

I pamiętaj, aby najpierw zrobić fryzurę ślubną, a dopiero później makijaż!
 

Mamy nadzieję, że garść powyższych porad okaże się przydatna dla przyszłych panien młodych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wesele-slub.com

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus