Tu jesteś:

shadow
Jak dbać o rzęsy?
shadow

Jak dbać o rzęsy?

Każda kobieta chciałaby mieć zdrowe, mocne i długie rzęsy. Co można zrobić, aby jak najdłużej zachowały one nieskazitelny wygląd?

 

Kobiety dbające o wygląd na ogół przywiązują dużą wagę do swoich rzęs. Umiejętnie wydłużone i pomalowane rzęsy dodają seksapilu i elektryzują mężczyzn. Z upływem lat stają się jednak coraz bardziej kruche i łamliwe. Ujemny wpływ na ich stan wywiera m. in. stosowanie tuszu oraz zabiegi kosmetyczne polegające na ich przedłużaniu i zagęszczaniu. Czy można jakoś temu zaradzić?

 

Olejek rycynowy

Jednym z bardzo skutecznych środków do pielęgnacji rzęs jest olejek rycynowy. Scala on i regeneruje włoski, pogrubia je, wzmacnia i zabarwia na ciemniejszy kolor. Konsystencja olejku rycynowego jest jednak na tyle rzadka, że zdarza się, iż spływa on z rzęs i dostaje się do spojówek. Dlatego nie jest to produkt całkowicie bezpieczny w stosowaniu.

 

Odżywki do rzęs

O wiele bezpieczniejszym, a zarazem skuteczniejszym środkiem są odżywki do rzęs. W sklepach kosmetycznych znajdziesz całe mnóstwo rozmaitych odżywek, które nie tylko odżywiają i wzmacniają rzęsy, ale również stymulują ich wzrost. Preparaty takie zawierają substancje wpływające dodatnio na rzęsy i na mieszki włosowe. Pokusimy się poniżej o wypunktowanie najważniejszych substancji:

 

  • kwas hialuronowy – nawilża rzęsy,

  • glikoproteiny – pobudzają do pracy mieszki włosowe,

  • pantenol – odnawia rzęsy i nadaje im większą elastyczność,

  • biotyna i witamina B12 – zapobiegają wypadaniu włosków,

  • nanopeptydy – przyśpieszają i wydłużają fazę wzrostu rzęs.

 

Odżywki najwyższej jakości

Bardzo skuteczne są zwłaszcza odżywki, które oprócz składników roślinnych i peptydów zawierają również substancje znajdujące zastosowanie w okulistyce. Dlaczego? Te ostatnie odpowiadają bowiem za szybszy przyrost rzęs, pobudzają bowiem włoski do wzrostu i wydłużają je, a poza tym przeciwdziałają ich wypadaniu. Jedyną wadą tego rodzaju odżywek jest ich cena – są one bowiem znacznie droższe niż zwykłe preparaty.

 

Każda kobieta powinna dbać o rzęsy, aby wyglądały one atrakcyjnie jak najdłużej. W tym celu warto używać dobrych jakościowo odżywek, które nadają rzęsom pożądany wygląd i czynią je mocniejszymi.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus