Tu jesteś:

shadow
4 najbardziej przydatne akcesoria dla fryzjera
shadow

4 najbardziej przydatne akcesoria dla fryzjera

Każdy fryzjer zdaje sobie sprawę, jak ważne są takie elementy wyposażenia salonu, jak fotel fryzjerski czy duża konsoleta wisząca przed klientem. W pracowni fryzjerskiej muszą znaleźć się też inne akcesoria, bez których praca fryzjera byłaby niewydajna lub w ogóle niemożliwa.

W krok za fryzjerem

Każdy fryzjer korzysta podczas swojej pracy z co najmniej kilku różnych przedmiotów – mogą to być akcesoria do stylizacji fryzury, narzędzia do cięcia czy butelki z produktami kosmetycznymi przeznaczonymi do włosów. Trudno jest utrzymać taką ilość drobiazgów na półce konsolety czy w kieszeniach, dlatego też stworzono wózek fryzjerski, który pomieści każdą ilość potrzebnych akcesoriów. Dzięki zainstalowanym kółkom można go przemieszczać po całym salonie. Jest niewielki, więc nie przeszkadza w poruszaniu się pracownikom salonu, jednak ilość szuflad, półek i wieszaków w zupełności wystarcza do przechowywania i transportowania ogromnej ilości przedmiotów. Wózki i inne akcesoria fryzjerskie w sklepie modnakaja.pl są na wyciągnięcie ręki.

 

Fotel do zadań specjalnych

Fotel fryzjerski to oczywisty wybór dla każdej osoby, która chce wyposażyć salon fryzjerski. Mniej oczywistym jest zakup specjalnego fotela fryzjerskiego dla dzieci, który wydaje się zbędnym wydatkiem – do czasu, aż w salonie zawita mały klient. Dzieci często okazują się najbardziej wymagającymi klientami i bynajmniej nie dlatego, że mają pomysły na fantazyjne fryzury. Wielu maluchów zwyczajnie boi się wizyty u stylisty fryzur, ponieważ nie wiedzą one, co może ich czekać. Przy takich okazjach nieoceniony wydaje się fotel stworzony z myślą o dzieciach, zwłaszcza jeśli nie przypomina on właściwie fotela, a raczej jedną z atrakcji z wesołego miasteczka. Takie właśnie są fotele w formie kolorowych pojazdów. Siedzące na nich dziecko, zamiast denerwować się wizytą w nowym miejscu, skupi się na nowej zabawce wydającej wesołe dźwięki i mrugającej barwnymi światłami.

 

Bez myjni ani rusz

Współcześnie projektowane myjnie fryzjerskie są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla fryzjera. Mają one optymalną wysokość i inne wymiary, dzięki czemu fryzjer nie męczy się, nadmiernie pochylając ciało. Duża misa myjni umożliwia swobodne ruchy rąk, a co za tym idzie - gwarantuje dobrze wykonaną pracę. Nie tylko wielkość misy jest ważna – równie istotny jest jej kształt, pozwalający klientowi oprzeć wygodnie głowę.

 

Nieoczywisty pomocnik

Wśród akcesoriów, które przydają się w salonie fryzjerowi, a nie klientowi, warto wymienić też podnóżek. Jak przeznaczony dla klienta podnóżek może sprzyjać pracy fryzjera? Odpowiedź jest prostsza, niż się wydaje. Klient, który takiego podnóżka nie posiada, często nie wie, co ma zrobić z nogami i zaczyna się wiercić, próbując znaleźć dla nich odpowiednią pozycję. Tym samym zmienia nieumyślnie pozycję swojej głowy, która powinna być nieruchoma na czas pracy fryzjera – obojętnie, czy wykonuje on akurat koloryzację, dokonuje cięcia czy stylizuje włosy. Zakup podnóżka niesie ze sobą więc dwie korzyści: komfort dla klienta i łatwość pracy dla fryzjera.

Komentarze

comments powered by Disqus