Tu jesteś:

shadow
Jak pozbyć się cellulitu?
shadow

Jak pozbyć się cellulitu?

Zmagasz się z powracającym problemem cellulitu? Straciłaś już wszelką nadzieję, że kiedyś się go pozbędziesz? Poznaj nasze sprawdzone i skuteczne sposoby na pożegnanie pomarańczowej skórki!

Zastanawiasz się, jak pozbyć się cellulitu? Według wielu specjalistów jest to niemożliwe, zwłaszcza, jeśli dotknęła nas trzecia, czyli najbardziej zaawansowana jego faza. Nie jest to jednak do końca prawdziwe stwierdzenie. Dlaczego? Dlatego że każda, nawet najbardziej dotknięta cellulitem skóra, pozytywnie reaguje na zabiegi przywracające jędrność. I nie chodzi tu wcale o drogie zabiegi w salonach spa, na jakie mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Znacznie zredukować widoczność cellulitu możemy także, stosując:

1. Ćwiczenia odchudzająco–ujędrniające ciało
To dzięki treningowi zgubimy zbędne kilogramy, które w postaci tłuszczu „osiadły” na naszym ciele. Gdy pozbędziemy się zbędnego tłuszczu, spod którego wyłonią się mięśnie, wtedy ujędrnić ciało będzie nam znacznie prościej. Ponadto, systematyczny trening zapobiegnie ponownemu tworzeniu się pomarańczowej skórki na ciele.

 

2. Odpowiednia dieta
Tworzeniu cellulitu sprzyja tłusta, niezdrowa i wysokoprzetworzona żywność, a także zbyt bogata w cukier dieta. Cellulit tworzy się także pod wpływem zbyt dużej ilości kofeiny. Dlatego, podejmując walkę z pomarańczową skórką, należy przestawić się na zdrowy tryb odżywiania. Z diety wyrzucamy zatem słodycze, słone przekąski i tłuste potrawy. Do jadłospisu wprowadzamy natomiast duże ilości warzyw i owoców, zieloną herbatę i produkty pełnoziarniste, które sprzyjają redukcji cellulitu.

 

3. Masaże
Chcąc pozbyć się pomarańczowej skórki, musimy też zaopatrzyć się w narzędzia do masażu ciała, którymi systematycznie będziemy taki antycellulitowy masaż wykonywać. Przydatne będą tutaj drewniane szczotki z wypustkami lub nawet „zwykła” gąbka kąpielowa. Ważne, aby masaż dotkniętych cellulitem miejsc odbywał się systematycznie – najlepiej codziennie. Masaż możemy poprzedzić ujędrniającym peelingiem lub też wykonywać go podczas kąpieli. Ważne również, aby pamiętać, by wykonywane przez nas ruchy były zgodne z przepływem limfy w organizmie, czyli „od dołu do góry” ciała.

 

4. Balsamy ujędrniająco–antycellulitowe
Po peelingu ujędrniającym lub w trakcie masażu ciała, bardzo pomocne w redukcji cellulitu będą także  balsamy ujędrniająco–antycellulitowe. Należy jednak pamiętać, żeby nie wierzyć w zapewnienia producentów, którzy przekonują nas, że miejsca dotknięte pomarańczową skórką wystarczy takim „cudownym” specyfikiem posmarować, aby „ozdrowiała”. Balsamy antycellulitowe nie działają w ten sposób, niemniej, dzięki systematycznemu ich stosowaniu i włączeniu w kurację pozostałych punktów pielęgnacyjnych, możemy znacząco poprawić wygląd naszej skóry.

 

5. Suplementy diety
W walce z cellulitem pomogą także niektóre suplementy diety. Mogą się one przydać szczególnie tym osobom, które cierpią na pomarańczową skórkę powstałą w wyniku nieprawidłowej gospodarki wodnej w organizmie. W aptekach znajdziemy suplementy, które pomagają organizmowi w prawidłowy sposób wodę odprowadzać, poprawiając przy tym wygląd skóry. Suplementy diety będą jednak mniej pomocne osobom, których skórę dotknął tzw. cellulit tłuszczowy związany z nieprawidłową gospodarką hormonalną organizmu lub z nadwagą.

Komentarze

comments powered by Disqus