Tu jesteś:

shadow
Jakie T-shirty nosić? Do czego pasują?
shadow

Jakie T-shirty nosić? Do czego pasują?

Jesteś fanką T-shirtów? Zastanawiasz się, z jakimi innymi elementami garderoby można je nosić? A może jesteś ciekawa, skąd wzięły się napisy na koszulkach? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej.

T-shirty są uniwersalnym elementem garderoby – nadają się idealnie zarówno do dżinsów, jak i do spódniczek. Są bardzo wygodne i mogą z powodzeniem stać się elementem różnych rodzajowo stylizacji. Prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody i już zawsze będą nam towarzyszyć.

 

Koszulki z napisami

Ostatnimi czasy bardzo popularne są koszulki z napisami (przykładowe obejrzycie tu: https://www.printlander.pl/info/koszulki-z-wlasnym-nadrukiem/ze-smiesznymi-napisami). Nadruki na T-shirtach są bardzo rozmaite – może to być gra słów, jakieś zabawne sformułowanie, cytat z filmu bądź książki, a także wypowiedź postaci komiksowej. Są napisy prowokacyjne, przykuwające uwagę, ocierające się nieraz o wulgarność. Są też hasła motywujące, naelektryzowane energią, optymizmem, pełnią życia. Najczęściej mieszczą się na samym środku, w okolicach klatki piersiowej, choć bywają i takie, które umiejscowione są z boku czy też na samym dole (ale to jest raczej rzadkość). Następujące po sobie litery mogą mieć kształt horyzontalny, ale również ukośny lub pionowy.

 

Skąd wzięły się napisy na koszulkach?

Napisy na T-shirtach zawdzięczamy subkulturze punk. Jej przedstawiciele wyposażyli odzież w nową funkcję – stała się ona dla nich dogodnym środkiem przekazu treści ideologicznych. Koszulki noszone przez takich wykonawców muzycznych jak Sex Pistols czy The Clash, a także przez rzesze fanów – epatowały krzykliwymi frazami o dużym ładunku emocjonalnym. Z biegiem czasu różnego rodzaju nadruki na T-shirtach spowszedniały i stały się czymś zwyczajnym.

 

Z czym nosić T-shirty?

T-shirty można nosić w parze z szortami, spódnicami oraz spodniami z różnych materiałów. Można je zakładać do pracy, na spotkania towarzyskie, na imprezę, na wyjście do kina... Zdadzą egzamin wszędzie, gdzie nie wymaga się zbytniej elegancji i odświętnego ubioru.

Komentarze

comments powered by Disqus