Tu jesteś:

shadow
Kosmetyki do włosów, które każda z nas powinna mieć
shadow

Kosmetyki do włosów, które każda z nas powinna mieć

Aby włosy miały zdrowy wygląd, należy o nie dbać. W ich pielęgnacji kluczową rolę odgrywają kosmetyki. W co powinna zaopatrzyć się każda z nas, aby zachować swoje włosy w należytym stanie?

Szampon do włosów

To bezsprzecznie najważniejszy kosmetyk. Zanim zdecydujesz się na jakiś konkretny szampon, najpierw przyjrzyj się swoim włosom: czy są suche, czy może przetłuszczające się; a może normalne? To niezwykle istotne, aby wybrać szampon przeznaczony do pielęgnacji określonego rodzaju włosów. Używając przez dłuższy czas nieodpowiedniego szamponu, możesz je nawet uszkodzić!

 

Odżywka do włosów

Bardzo ważnym kosmetykiem jest również odżywka do włosów. Powinny jej używać zwłaszcza panie o włosach łamliwych i suchych. Odżywka zapewnia włosom naturalną ochronę, pomaga w utrzymaniu koloru, jeśli są farbowane, ułatwia rozczesywanie, nawilża skórę głowy i sprawia, że kosmyki się nie elektryzują. Bardzo skuteczne są zwłaszcza odżywki do włosów bez silikonów. Jeśli włosy są zanadto suche i zniszczone, konieczne może być zastosowanie specjalnego serum regenerującego.

 

Pianka do włosów

Pianka, podobnie jak lakier, służy do utrwalenia fryzury, ale oprócz tego odżywia włosy i chroni je przed wilgocią. Używanie pianki zaleca się zwłaszcza paniom o włosach mających skłonność do przetłuszczania się. Przed zakupem upewnij się, że upatrzony przez Ciebie kosmetyk przeznaczony jest do Twojego rodzaju włosów.

 

Wosk do włosów

Znajduje zastosowanie w prostowaniu oraz wygładzaniu niesfornych kosmyków. Oprócz tego nabłyszcza je, zwiększa ich objętość, usztywnia fryzurę, a także przywraca włosom naturalny połysk. Wosk do włosów zaleca się przede wszystkim paniom o włosach zniszczonych i suchych, a także kręconych, naturalnie grubych oraz po trwałej. Jak chyba żaden inny kosmetyk nadaje się do modelowania misternej fryzury – nieważne, czy Twoje włosy są krótkie czy długie. Ponieważ jednak jest to specyfik niezwykle gęsty, należy go stosować z umiarem, żeby nie przedobrzyć. Szczególną ostrożność powinny zachować zwłaszcza panie o włosach przetłuszczających się.

 

Lakier do włosów

Lakier pozwala utrwalić fryzurę i wygładzić włosy. Zapewnia im poza tym ochronę termiczną i nadaje fryzurze efektowny wygląd.

 

Jedwab do włosów

Jest doskonałym uzupełnieniem zabiegów regeneracyjnych. Dzięki niemu Twoje włosy staną się bardziej miękkie i nabiorą połysku. Niemałą zaletą jedwabiu do włosów jest również to, że nie obciąża fryzury.

 

To nie wszystkie kosmetyki, których możemy użyć do pielęgnacji i stylizacji włosów. Stanowią one jednak żelazny trzon wszystkich preparatów tego rodzaju i są najpowszechniejsze. Warto je stosować nie tylko dlatego, że nas upiększają, ale również dlatego, że mają dobroczynny wpływ na stan cebulek i ogólną kondycję włosów.

Artykuł powstał przy współpracy ze stroną http://sc4y.pl

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus