Tu jesteś:

shadow
Jak wzmocnić osłabione włosy?
shadow

Jak wzmocnić osłabione włosy?

Twoje włosy przesuszają się, elektryzują i rozdwajają? Nie wiesz, co zrobić, aby poprawić ich stan? Poniżej udzielamy kilku przydatnych porad, które pomogą Ci je wzmocnić.

Kłopoty z włosami pojawiają się najczęściej po zimie. Ujemna temperatura nie wpływa korzystnie ani na ich wygląd, ani na zdrowie, przyczynia się do ich znacznego osłabienia. Czy jedynym możliwym wyjściem jest wtedy radykalna zmiana fryzury na krótszą? Niekoniecznie. Czasem ostrzyżenie samych tylko zniszczonych końcówek może znacznie pomóc. Jeśli jeszcze dodamy do tego domowe, niezbyt drogie kuracje, dzięki którym nasze włosy odzyskają połysk i swój pierwotny wygląd, rezultat może być naprawdę znakomity.

 

Naturalna odżywka

Aby wzmocnić osłabione włosy, warto sięgnąć po odpowiedni preparat pielęgnacyjny, który ma właściwości regenerujące i korzystnie wpływa na skórę głowy. Takim kosmetykiem jest naturalna odżywka do włosów bez spłukiwania jak ta dostępna pod adresem http://sc4y.pl/p/keratynowa-odzywka-w-sprayu-linia-volume/. Doda ona Twoim włosom witalności, powiększy ich objętość, ułatwi rozczesywanie; sprawi, że kosmyki nie będą się tak mocno elektryzowały i zapewni im trwałą ochronę przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych. Poza tym zagwarantuje skórze głowy odpowiednie nawilżenie, co będzie się przekładać na stan cebulek.

 

Maseczka z cebuli

Skuteczna w walce z osłabionymi włosami może się również okazać maseczka z cebuli. Aby ją przygotować, wystarczy zetrzeć na tarce jedną dużą lub kilka mniejszych główek tego warzywa i powstałą w ten sposób papkę wmasować delikatnie w skórę głowy. Następnie należy pozostawić włosy w tym stanie przez co najmniej godzinę, później zaś spłukać naniesioną papkę i umyć je jakimś dobrym, wzmacniającym szamponem (najlepiej ziołowym). Zabieg  ten korzystnie wpłynie na stan cebulek i zauważalnie wzmocni włosy, zwłaszcza jeśli będziesz go stosowała regularnie.

 

Żółtko

Żółtko ma właściwości odżywcze, w związku z czym idealnie nadaje się do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wymieszaj je z oliwą z oliwek i wmasuj delikatnie w skórę głowy. Następnie odczekaj pół godziny i spłucz włosy letnią lub zimną wodą. Jeśli będziesz wykonywać ten zabieg raz w tygodniu, z pewnością dostrzeżesz niebawem wymierne efekty.

 

Herbata i drożdże

Aby poprawić stan i wygląd włosów, warto też pić codziennie herbatkę ze skrzypu lub pokrzywy, a także sporządzony samodzielnie napój, składający się z letniego mleka i rozpuszczonych w nim drożdży. Choć nie smakuje najlepiej, to jednak jego dodatni wpływ na kondycję włosów jest niewątpliwy.

 

Opisane powyżej sposoby na wzmocnienie włosów są naprawdę skuteczne, a nie wymagają ani dużych pieniędzy, ani wiele czasu. Dzięki nim Twoje niesforne kosmyki odzyskają połysk i staną się bardziej wytrzymałe, na czym zyska cała Twoja uroda.

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus