Tu jesteś:

shadow
Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?
shadow

Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?

Kosmetyki produkowane na bazie naturalnych składników cieszą się coraz większą popularnością. Jakim zaletom zawdzięczają swój sukces rynkowy i czy rzeczywiście są lepsze dla skóry niż ich chemiczne odpowiedniki?

Kosmetyki stanowią nieodłączną część życia każdej kobiety. Malujemy się przed wyjściem do pracy, przed ważnym spotkaniem biznesowym, w oczekiwaniu na swoją drugą połówkę… Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez kosmetyków. Warto jednak dokonywać mądrych wyborów zakupowych i sięgać jedynie po te preparaty, które są zdrowe i przyjazne dla skóry. W przeciwnym razie możemy nabawić się poważnych problemów z cerą. Kosmetyki naturalne są najlepszą możliwą opcją. Poniżej odpowiadamy na pytanie, pod jakimi względami przewyższają one swoje syntetyczne odpowiedniki.

 

Dlaczego kosmetyki naturalne są zdrowsze?

Kosmetyki naturalne w przeciwieństwie do syntetycznych pobudzają skórę do samodzielnej pracy. Jest to zwłaszcza widocznie u osób mających cerę tłustą – kosmetyki naturalne nawilżają ją jedynie w takim stopniu, w jakim jest to potrzebne. Produkty pochodzenia chemicznego natomiast wysuszają ją i tylko potęgują niedoskonałości, które później kamuflujemy coraz grubszymi warstwami makijażu. Nie tędy droga.

Jeśli chodzi o skórę suchą, kosmetyki naturalne mobilizują ją do wydajniejszej pracy i sprawiają, że staje się ona bardziej nawilżona i elastyczniejsza. „Syntetyki” – przeciwnie – wyręczając cerę suchą w produkowaniu wilgotności, przyczyniają się do osłabienia jej naturalnych funkcji i stopniowo coraz bardziej ją od siebie uzależniają.

Kosmetyki naturalne wpływają również pozytywnie na pielęgnację cery mieszanej oraz normalnej. Nie ingerują w jej naturalne procesy, nie upośledzają jej funkcji i są znacznie bardziej stymulujące.

Poza tym warto jeszcze zauważyć, że preparaty powstałe w oparciu o substancje pochodzenia naturalnego lepiej się wchłaniają. Skóra najgorzej radzi sobie ze składnikami chemicznie przetworzonymi, które hamują proces regeneracji i zakłócają jej naturalny rytm.

Sprawdź: kosmetyki naturalne Rossmann

 

Ważne: nie mieszaj kosmetyków naturalnych z syntetycznymi!

Jeśli już decydujemy się na stosowanie kosmetyków naturalnych, należy całkowicie zrezygnować z preparatów syntetycznych. Mieszanie jednych i drugich może mieć katastrofalne skutki. Wchodzące w skład tych pierwszych ekstrakty roślinne oraz olejki eteryczne, by tak rzec, nie lubią się z substancjami chemicznymi. Więc jeśli poddamy skórę próbie takiej mieszanki, możemy się niemile rozczarować.

 

Preparaty pochodzenia roślinnego są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kosmetyków. Nie niszczą ani nie wysuszają cery, wspomagają naturalne procesy odnowy i pobudzają skórę do samodzielnej pracy. Z całą pewnością będą dobrym wyborem.

Źródło: Producent szwajcarskich kosmetyków Swiss Image

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus