Tu jesteś:

shadow
Paryski szyk – na czym polega?
shadow

Paryski szyk – na czym polega?

Paryski styl to fenomen w świecie mody. Któż nie chce prezentować się z taką gracją i klasą, jakich nadają nam francuskie stylizacje? Odpowiedź zdaje się oczywista, ale niestety osławiony paryski szyk nie jest dla każdego.

Paryżanką być

Modowy szyk, po którym poznać można mieszkankę Paryża, to nie tylko kilka dobrze zestawionych ze sobą ubrań oraz dodatków. To także, co niezmiernie istotne, pewna określona osobowość, bez której paryska finezja nie ma racji bytu. O co chodzi? Paryżanki to z reguły kobiety bardzo pewne siebie, potrafiące zachować swobodę w wielu okolicznościach. Są świadome własnego piękna i roztaczają wokół siebie specyficzną, magnetyzującą aurę. Prawdziwa paryżanka to poza tym kobieta, która nie kieruje się ślepo aktualnymi trendami w modzie, ale w sposób przemyślany kupuje ubrania pod dyktando własnego widzi mi się. Pamiętajmy o tym, że paryski szyk to styl niewymuszony! Aby więc wyglądać w nim naturalnie, musimy poczuć, że to styl stworzony dla nas!

Styl paryżanek jest bardzo spójny, podkreśla ich silny charakter i atrakcyjność. Ma w sobie wiele z nieprzemijającej klasyki i ponadczasowości – mieszkanki Paryża pozostają wierne swoim ulubionym elementom garderoby latami, rzadko ulegając potrzebie modowych eksperymentów.

Oczywiście paryski szyk to pewien wyznacznik stylu i wzór, któremu można hołdować, niezależnie od pochodzenia i miejsca zamieszkania. Choć Paryż z pewnością warto odwiedzić między innymi po to, by móc z bliska przyjrzeć się jego modowej specyfice. Ponadto o paryskim szyku powiedziano i napisano mnóstwo. Dlatego, jeśli chcemy go dogłębnie poznać, sięgnijmy po książki na temat mody i stylu.

 

Paryski szyk: cechy

Paryżanki i ich naśladowczynie stawiają na proste oraz kompletne stylizacje. W ich codziennych strojach elegancja harmonizuje się ze swobodą. Pozwalają na to wygodne materiały, klasyczne kroje oraz oszczędność dodatków i barw. Paryski szyk opiera się na minimalizmie, który mówi o tym, że mniej znaczy lepiej. Innymi słowy, nie należy przesadzać z ilością biżuterii, nakryć i bibelotów, ani z makijażem. Paryż woli też stonowaną kolorystykę. Brzmi nudno? Paryski szyk nie jest pozbawiony nonszalancji, tyle że jest to nonszalancja w dobrym guście. Objawia się na przykład zakładaniem na siebie męskiej koszuli czy ubieraniem płaskiego obuwia do stroju, do którego teoretycznie pasują tylko wysokie szpilki.

 

Szykowna szafa

Poza męską koszulą i baletkami czy mokasynami, w szafie fanki paryskiego szyku znajdziemy też z pewnością beżowy trencz, czarne cygaretki, spódnicę ołówkową, małą czarną, rozpinany kardigan, dżinsy, ciemny płaszcz, luźny sweter, prosto skrojone bluzki, dobrej jakości zegarek i klasyczne okulary przeciwsłoneczne. 

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus