Tu jesteś:

shadow
Jak odnaleźć swój styl? Wskazówki
shadow

Jak odnaleźć swój styl? Wskazówki

Możemy przeglądać katalogi i pisma modowe czy wzorować się na ikonach stylu, gdy kompletujemy własną garderobę. Niestety wówczas prawdopodobnie nie będziemy wyróżniać się spośród rzeszy innych naśladowców mody. Jak wypracować swój własny, oryginalny styl?

Swój własny, niepowtarzalny styl to coś, co podkreśla naszą odrębność i niechęć do kalkowania popularnych wzorców. Sprowadza się nie tylko do ubrań, fryzury i makijażu. To także sposób łączenia ze sobą tych elementów, ich kolorystyka i ogólne podejście do mody.

 

Moje ubrania, czyli ja

To, jak się ubieramy i jak wyglądamy na co dzień, zawsze odzwierciedla naszą osobowość. Jeśli jesteśmy barwnymi postaciami, tak też będziemy się ubierać. Jeśli w życiu nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do spraw materialnych, da się to poznać po naszym ubiorze. Wygląd zewnętrzny bardzo wiele o nas mówi. Może komunikować światu, że jesteśmy niedbali lub liczą się dla nas detale, że jesteśmy pewni lub niepewni siebie, lubimy być w centrum uwagi lub nie, chcemy o sobie mówić lub z natury jesteśmy zamknięci. Świadome kształtowanie własnego stylu to więc przejęcie kontroli nad tym, jak odbierają nas inni.

 

Od czego zacząć?

Poszukiwanie własnego stylu musimy, siłą rzeczy, rozpocząć od poznania świata mody. W sukurs przyjdą nam nie tylko pisma kobiece, ale i literatura, z której dowiemy się czegoś więcej na temat zasad doboru ubrań oraz charakterystyki poszczególnych stylów. Co ważne, musimy nauczyć się dopasowywać kroje, desenie i barwy do naszego typu sylwetki. Oryginalny styl to jedno, ale umiejętność maskowania mankamentów figury czy dobierania kolorów zgodnie z typem kolorystycznym, to już zupełnie co innego. Przydatne książki i poradniki zgłębiające te tematy można znaleźć tutaj: http://livro.pl/ksiazki/poradniki/moda-uroda-savoir-vivre/moda-i-styl.html.

Wiele rzeczy odkryjemy sami, metodą prób i błędów, intuicyjnie dopasowując i odrzucając poszczególne elementy. Warto jednak poza tym zdać się na opinię kogoś innego, kto z boku przyjrzy się naszym modowym eksperymentom. Zakupy z bardziej wprawioną koleżanką lub stylistką mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

Moda kontra bycie sobą

Znalezienie swojego stylu to nie taka prosta sprawa. W dużej mierze zależy od intuicji i tego, jak dobrze znamy i akceptujemy samych siebie. Przede wszystkim więc, warto przyjrzeć się sobie i upewnić się czy aktualne trendy modowe są spójne z naszym charakterem. Na dobrą sprawę nie uda nam się uniknąć trendów, ale grunt to umieć dokonać selekcji i świadomie wybrać, które z nich odpowiadają nam najbardziej. 

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus