Tu jesteś:

shadow
Jak należy dbać o włosy farbowane?
shadow

Jak należy dbać o włosy farbowane?

Decyzja o zmianie koloru włosów podyktowana jest zazwyczaj chęcią upiększenia swojego wyglądu, wyróżnienia się z tłumu czy upodobnienia się do kogoś, kogo podziwiamy. Należy jednak pamiętać, że po farbowaniu włosy wymagają specjalnej pielęgnacji.

Zastosuj odpowiednie kosmetyki

Pielęgnacja włosów farbowanych polega przede wszystkim na stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Odpowiednich, czyli takich, które zostały stworzone specjalnie z myślą o włosach farbowanych. Kupuj więc szampony, odżywki czy też wzmacniające maski, co do których masz pewność, że są produktami nadającymi się dla Twojej fryzury. Godnymi uwagi preparatami są produkty marki Wella, np. szampon Wella Age Restore, odżywka Wella Brilliance Normal czy maska do włosów Wella Age Restore. Kosmetyki te nawilżają, wzmacniają łuskę włosa i przedłużają trwałość koloru, czyniąc go bardziej intensywnym i wyrazistym.

 

Maski odżywiające

Panie, które farbują włosy w domu, powinny używać wyłącznie farb niezawierających w składzie amoniaku, a to dlatego, że składnik ten mógłby wpłynąć niekorzystnie na finalny efekt farbowania. Amoniak wysusza, może nawet zupełnie zniszczyć włosy. Pamiętaj o tym, aby regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, nakładać na włosy maskę odżywiającą – dzięki temu na długo zachowasz kolor, zapewnisz swojej fryzurze połysk, a wrażliwej skórze głowy odpowiednie nawilżenie. Nie jest to zabieg czasochłonny – maskę nakłada się zaledwie na kilka minut, po czym należy ją dokładnie spłukać – a daje zauważalne rezultaty.

 

Ochronne mgiełki z filtrem UV

Jeśli chciałabyś zapewnić swoim włosom trwałość i wyrazistość koloru, oprócz wymienionych powyżej rozwiązań zastosuj również ochronne mgiełki z filtrem UV. Pełnią one niebagatelną funkcję: zabezpieczają kosmyki przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych. Bo to właśnie słońce ma najbardziej ujemny wpływ na kolor włosów. Nie bez powodu najtrudniej jest zachować go latem. Kupuj produkty zawierające witaminy: A, E, F i H.

 

Domowa maseczka

Co jakiś czas nakładaj na farbowane kosmyki domową maseczkę, sporządzoną np. z awokado. Aby przygotować taką maseczkę, najpierw rozgnieć owoc, dodaj 3 łyżki śmietany lub majonezu i wymieszaj wszystko. Pamiętaj, aby powstałą w ten sposób papkę nakładać na włosy tuż po myciu. Po nałożeniu owiń głowę ręcznikiem, a po półgodzinie spłucz.

 

Jak myć włosy farbowane?

Najlepiej letnią lub zimną wodą. Gorąca może negatywnie wpłynąć na trwałość koloru. Poza tym podczas mycia należy pamiętać o wmasowywaniu szamponu w skórę głowy – wzmacnia to cebulki. Po myciu włosy należy osuszyć delikatnie ręcznikiem (zbyt silne tarcie na ogół przynosi bardzo niekorzystny efekt).

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus