Tu jesteś:

shadow
Buty do tańca: jakie wybrać?
shadow

Buty do tańca: jakie wybrać?

Parkiet taneczny rządzi się swoimi prawami, których każdy, kto zdecyduje się nań wstąpić, powinien przestrzegać. Jednym z takich elementarnych praw jest konieczność zaopatrzenia się w odpowiednie obuwie. Nie każdy bowiem rodzaj butów nadaje się do tańca.

Buty do tańca

Butów do tańca jest na rynku co niemiara. Na półkach sklepowych znajdziesz zarówno obuwie eleganckie, przeznaczone na specjalne okazje, jak również bardziej codzienne, wpisujące się doskonale w casualową stylistykę. Pamiętaj jednak, że o wiele ważniejsza od wyglądu jest wygoda – buty do tańca nie powinny pozostawiać odcisków ani powodować tarć. Dlatego też przy podejmowaniu decyzji zakupowej powinnaś kierować się przede wszystkim tym właśnie kryterium. Nie znaczy to jednak, że możesz sobie pozwolić na zignorowanie innych istotnych czynników, które również należy wziąć pod uwagę.

 

Rodzaj obuwia a styl tańca

Każdemu rodzajowi tańca odpowiada odrębny typ obuwia. Np. tańce latynoskie wymagają noszenia butów wysokich, z kilkucentymetrowymi obcasami, umożliwiającymi wykonywanie bardzo skomplikowanych figur tanecznych. Wiele rodzajów tańca dopuszcza zarówno obuwie z odsłoniętymi, jak również zakrytymi palcami stóp. Jeśli nie bardzo wiesz, z kim przyjdzie ci tańczyć, i wolałabyś ustrzec swoje stopy przed bolesnymi niespodziankami, wybierz buty z pełnym czubkiem. Jeśli jednak jesteś pewna umiejętności zarówno swoich, jak i twojego/twoich partnera/partnerów – korzystniej będziesz wyglądała z odsłoniętymi stopami (nie zapomnij pomalować paznokci!).

 

Jakość obuwia

Wybór odpowiednich butów do tańca nie jest rzeczą łatwą. Ale z całą pewnością bardziej będzie ci się opłacało nabyć produkt renomowanej firmy, która może się poszczycić ugruntowaną pozycją na rynku i wieloletnim doświadczeniem w produkcji takiego obuwia. Kupując buty od sprawdzonego producenta, cieszącego się dobrą opinią wśród klientów, możesz być raczej spokojna o ich jakość. Tym niemniej warto pamiętać, że i najlepszym markom zdarzają się uchybienia. Dlatego zawsze należy zwracać szczególną uwagę na fakturę materiału, z jakiego obuwie zostało wykonane, elastyczność i miękkość podeszwy, a także stabilność obcasa. Grzechem byłoby również nie przymierzyć butów do tańca przed zakupem.

 

Podeszwa

Baczną uwagę powinnaś zwrócić na podeszwę upatrzonych butów. Niektóre rodzaje tańca (jak np. wspomniane już powyżej tańce latynoamerykańskie) niosą ze sobą ryzyko zwichnięcia kostki. Zmniejsza je miękka i elastyczna podeszwa. Najlepiej, aby cechowała się dobrą przyczepnością do podłoża (np. buty z welurową podeszwą czynią zadość temu wymaganiu). Jeśli musisz liczyć się z pieniędzmi, możesz również wybrać obuwie z podeszwą ze skóry, choć należy zaznaczyć, że pod wieloma względami przegrywają one ze znacznie bezpieczniejszym welurem.

 

Buty do tańca w sieci

Nie musisz chodzić po centrach handlowych, aby kupić dobre buty do tańca. W sieci z całą pewnością znajdziesz dobre, profesjonalne sklepy (np. spójrz tutaj), których asortyment jest niejednokrotnie o wiele bogatszy niż wyposażenie tradycyjnych punktów sprzedaży. Zamówione obuwie możesz zawsze przymierzyć w domu, a w razie gdyby nie odpowiadało ono twoim potrzebom – e-sklepy nie robią na ogół problemów z odesłaniem towaru z powrotem.

Przeczytaj również

Komentarze

comments powered by Disqus