Tu jesteś:

  • Start
  • Trendy
  • Przegląd najpopularniejszych marek soczewek kontaktowych
shadow
Przegląd najpopularniejszych marek soczewek kontaktowych
shadow

Przegląd najpopularniejszych marek soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe robią furorę na rynku optycznym. Co prawda okularów jeszcze nie wyparły, ale już stały się dla nich mocną konkurencją.

To spowodowało, że pojawiło się wiele firm produkujących soczewki kontaktowe. A że technologia rozwija się w błyskawicznym tempie, to i soczewki zaczęto opracowywać w coraz bardziej nowatorski sposób.

 

Soczewka soczewce nierówna

Pierwotnym przeznaczeniem soczewek kontaktowych była korekcja wzroku. Dlatego też wyodrębniamy - w zależności od typu schorzenia, któremu mają przeciwdziałać - soczewki sferyczne, toryczne oraz multifokalne. Soczewki sferyczne przeznaczone są dla osób krótkowzrocznych lub dalekowzrocznych, toryczne - dla tych zmagajacych się z problemem astygmatyzmu, natomiast multifokalne znajdują zastosowanie w korekcji presbiopii, zwanej potocznie starczowzrocznością. Ponadto wytwarza się soczewki bezbarwne i barwne, które nie tylko korygują wzrok, ale też podkreślają lub zmieniają kolor oczu.

 

Technologia wykonywania soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe wykonuje się zazwyczaj z połączenia silikonu i żelu. Dawniej produkowano soczewki hydrożelowe. Obecnie produkuje się głównie soczewki silikonowo-żelowe. Soczewki pod względem technologii dzielą się na trzy generacje. Soczewki I generacji nie przepuszczają powietrza i cechują się niskim stopniem nawodnienia. Soczewki II generacji przepuszczają powietrze w umiarkowany sposób i cechują się średnim stopniem nawodnienia. Soczewki III generacji przepuszczają powietrze w najlepszy sposób i cechują się wysokim stopniem nawodnienia. Najlepsze soczewki kontaktowe to zatem soczewki III generacji. Stanowią one prawdziwą rewolucję w produkowaniu "kontaktów". To właśnie na ich produkcję stawiają obecnie najlepsze marki soczewek kontaktowych.

 

Najpopularniejsze marki od soczewek kontaktowych

W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na soczewki kontaktowe powstaje coraz więcej sklepów optycznych, takich jak: Soczewki 24, Twoje Soczewki czy Vision Express. Oferują one szeroki wybór soczewek kontaktowych produkowanych przez różne firmy. Acuvue, iWear i Air Optix Aqua – to najpopularniejsze z marek.

Acuvue (http://soczewki24.pl/31-soczewki-kontaktowe-acuvue) podlega Vistakon, czyli oddziałowi popularnej firmy kosmetycznej Johnson & Johnson. To światowy lider w produkcji soczewek kontaktowych. Credo firmy brzmi: wierzymy w odpowiedzialność przed wszystkimi za nasze produkty. Acuvue produkuje na przykład soczewki Acuvue Oasys z Hydroclear, w których stosuje się technologię Hydroclear Plus, polegającą na wzmożonej przepuszczalności tlenu i wysokim nawilżeniu.

Soczewki iWaer to soczewki bardzo popularne wśród użytkowników "kontaktów". Soczewki: iWear Active, iWear Harmony, iWear Oxygen charakteryzują się sporą elastycznością. Oprócz tego zapewniają oczom utlenienie i nawilżenie.

Ciba Vision to koncern produkujący między innymi soczewki Air Optix Aqua. Soczewki Air Optix Aqua za sprawą swojej asferycznej optyki nie zostały obarczone aberracją sferyczną. Pozwala to na uzyskanie lepszej ostrości wzroku.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus