Tu jesteś:

shadow
Jak optycznie wysmuklić twarz?
shadow

Jak optycznie wysmuklić twarz?

Masz kwadratową lub okrągłą buzię i narzekasz, że nie zawsze udaje Ci się przez to wyglądać korzystnie? Są sposoby na optyczne wysmuklenie twarzy. Efekt ten osiągniesz głównie przez dobór odpowiedniego makijażu oraz fryzury.

Sztuka modelowania twarzy

Przy pomocy podkładu, pudru, bronzera, różu i rozświetlacza da się ukryć mankamenty w kształcie twarzy. Jedyne, co należy wiedzieć, to w jakim miejscu nałożyć dany kosmetyk, aby makijaż efektownie korygował rysy.

W sytuacji, gdy chcemy wysmuklić twarz, sprawa jest dosyć prosta. Po przykryciu niedoskonałości i ewentualnych wyprysków korektorem, przystępujemy do nakładania podkładu oraz pudru. Na całą powierzchnię twarzy najpierw aplikujemy podkład o odcień jaśniejszy od odcienia naszej skóry, a następnie puder matujący w kamieniu.

Teraz możemy rozpocząć modelowanie twarzy. Potrzebujemy do tego bronzera (lub pudru o odcieniu o jeden ton ciemniejszym, niż naturalny), różu oraz matowego rozświetlacza. Za pomocą pędzla nakładamy bronzer na następujące partie twarzy: skośnie pod kością policzkową (wykonujemy łuk od połowy policzka do krawędzi włosów), po bokach żuchwy oraz po bokach czoła. Jeśli chcemy zwęzić optycznie zbyt szeroki nos, muśnijmy bronzerem jego skrzydełka.

Jeśli masz tak zwany „drugi podbródek”, również na nim rozprowadź warstwę bronzera.

Różem zaznaczamy kości policzkowe – dzięki temu rysy twarzy się wyostrzą. Zadbajmy o to, aby róż i nałożony niżej bronzer przenikały się, nie tworząc wyraźnej granicy.

Rozświetlaczem (koniecznie matowym!) pokrywamy wewnętrzną część buzi – środek policzków i czoła, ewentualnie także czubek nosa.

Przy okrągłej lub kwadratowej twarzy sprawdzi się mocny makijaż oczu, który będzie odciągał uwagę od okrągłych rysów.


Fryzura

Aby efektu, jaki ma dać makijaż, nie zniszczyła źle dopasowana fryzura, najlepiej pozostać przy następujących propozycjach:

Przedziałek na bok. O ile prosta grzywka zupełnie nie pasuje do owalnej buzi – jeszcze bardziej ją skraca i poszerza - o tyle zachodzenie włosów bokiem na czoło przynosi odwrotny efekt. Możemy sobie pozwolić na grzywkę, ale właśnie skośną i nieco dłuższą – łagodnie opadającą na policzek.

Zapuszczenie włosów. Długie kosmyki okalające policzki, skutecznie zwężą twarz. Dobrze jest je też wycieniować, aby uzyskać efekt lekkości. Lepiej postawić na naturalne fale, niż całkowicie prostować włosy.

Wysokie upięcia. Szerokie buzie lubią wysokie koki i tapiry na czubku głowy. Takie fryzury automatycznie wydłużają twarz. Jeśli decydujemy się na koński ogon, lepiej, aby był on związany wysoko, a na boki buzi luźno opadały pojedyncze pasma włosów. Upięcie koku lub kucyka za nisko oraz zbytnie wygładzenie fryzury po bokach sprawią, że kości policzkowe, szczęka i czoło staną się optycznie jeszcze szersze.


Wyszczuplające dodatki

Co jeszcze wpłynie na wysmuklenie twarzy? Założenie długich, wiszących kolczyków oraz odpowiedni dobór oprawek okularowych – powinny mieć one kanciaste, a nie zaokrąglone krawędzie (na zasadzie kontrastu.)


Elżbieta Gwóźdź

Komentarze

comments powered by Disqus