Tu jesteś:

shadow
Wieczorowy makijaż oczu – jak go zrobić?
shadow

Wieczorowy makijaż oczu – jak go zrobić?

Przed Tobą wielkie wyjście, a Ty zastanawiasz się nad tym, jak prawidłowo wykonać makijaż na wieczór? Poznaj rady naszej makijażystki i olśnij wszystkich!

Sztuka makijażu nie jest tak prostą sprawą, jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Make up wykonujemy w zależności od jego zastosowania – inny zatem będzie makijaż dzienny, inny ślubny, a inny – makijaż na wieczorne wyjście. Każdy z makijaży ma spełniać pewne założenia, takie jak np.: dobre sprawdzanie się w warunkach przyciemnionego, sztucznego światła, w świetle dziennym czy np. w obiektywie fotografa.

Makijaż wieczorowy powinien eksponować atuty naszej twarzy i korygować niedoskonałości. Ponadto, powinien dobrze wyglądać w przyciemnionym świetle, ewentualnie również w obiektywie. Jak zatem wykonać taki makijaż?

Po pierwsze, nałóżmy na twarz krem nawilżający, dzięki któremu cera lepiej przyjmie pozostałe kosmetyki i będzie wyglądać bardziej promiennie. Po weschnięciu kremu w skórę, powinnyśmy sięgnąć po bazę pod makijaż, dzięki której będzie się on świetnie trzymał na twarzy przez całą noc. Baza to kosmetyk na bazie silikonu, który wyrównuje powierzchnię i koloryt twarzy, przedłużając także trwałość nakładanych później kosmetyków. Następnie nakładamy na twarz podkład dobrany w zależności od potrzeb naszej cery. Oprócz podkładu bazowego potrzebny nam będzie także rozświetlacz oraz ciemniejszy podkład. Z ich pomocą należy dokonać „cieniowania warzy”. Polega to na tym, iż miejsca, które chcemy skorygować, jak np. nierówny owal twarzy, delikatnie „cieniujemy” ciemniejszym podkładem, natomiast „miejsca strategiczne” na twarzy (środek czoła, miejsca pod oczami, nos, miejsca nad ustami), rozświetlamy. Po „cieniowaniu” dokładnie wyrównujemy różnice w kolorach na twarzy, delikatnie „rozmazując” je palcami.

Następnie przechodzimy do makijażu oczu, który również zaczynamy od nałożenia bazy pod cienie do powiek, dzięki której cienie „nie zrolują się”, czyli nie powstaną z nich na powiekach nieestetyczne bruzdy. Na wieczór szczególnie polecamy migoczące, perłowe lub wręcz brokatowe cienie dobrane kolorystycznie do typu urody i kreacji. Warto pamiętać, by cień główny nakładać niejako na środku oka. W zewnętrznym kąciku nakładamy cień ciemniejszy, natomiast w kąciku wewnętrznym – cień jaśniejszy, najlepiej w odcieniach bieli - zabieg ten rozświetli spojrzenie. Na wieczór polecane są także mocne kreski podkreślające oczy. Kreska na linii wodnej oka pasuje właściwie jedynie podczas wieczornych wyjść, o czym warto pamiętać. Następnie mocno tuszujemy rzęsy – zarówno górne, jak i dolne.

Po umalowaniu oczu przechodzimy do podkreślenia brwi. Można to zrobić za pomocą dostępnych w drogeriach flamastrów czy tez kredek do brwi, jak i za pomocą pędzelka z ciemniejszym cieniem do powiek, który również świetnie sprawdzi się w roli koloryzatora brwi. Na koniec nakładamy na policzki niewielkie ilości różu dopasowanego kolorystycznie do naszego typu urody. Wieczorem możemy sobie pozwolić także na mocniejsze zaznaczenie ust, pamiętając jednak o podstawowej zasadzie makijażu: „albo oczy albo usta” (mocniej podkreślamy tylko jedną z opcji, w przeciwnym razie będziemy bowiem wyglądać karykaturalnie lub wulgarnie). Całość traktujemy pudrem matującym lub – w wersji trwalszej – fiksującym, który jeszcze bardziej utrwali makijaż.

Komentarze

comments powered by Disqus