Tu jesteś:

shadow
Zdrowe kosmetyki z witaminą C
shadow

Zdrowe kosmetyki z witaminą C

Dowiedz się w jakich kosmetykach znajdziesz zbawienną dla skóry witaminę C i jakie korzyści przyniesie Ci ich stosowanie!

Jak wszyscy dobrze wiemy nawet z lat szkolnych, witamina C to jeden z najcenniejszych dla naszego organizmu składników, który chroni nas przed wieloma schorzeniami, ale także zapewnia chociażby ładny wygląd skóry. Witamina C jest także jednym z najlepszych naturalnych przeciwutleniaczy, czyli substancji, które chronią nasz organizm i skórę przed szkodliwymi atakami wolnych rodników, a także znacznie opóźniają procesy starzenia. Dzięki wspaniałemu wpływowi na stan skóry, witaminę C dodaje się do wielu preparatów kosmetycznych, a kobiety łykają ją także w tabletkach – obok witaminy A i tzw. „witaminy młodości”, czyli witaminy E.

Kosmetyki z witaminą C pozwalają nie tylko poprawić nawilżenie, ujędrnienie i koloryt skóry, ale także pomagają redukować przebarwienia, np. potrądzikowe. Na takie ślady pomogą kremy, w których składzie znajdziemy co najmniej pięcioprocentowe stężenie witaminy C.

Gdzie szukać kosmetyków z witaminą C? W drogeriach znajdziemy parę godnych polecenia specyfików, jednak zawsze wybierajmy te, w których stężenie witaminy jest wysokie. Jeśli natomiast chcemy mieć zupełną pewność co do tego, ile witaminy C jest faktycznie w danym kremie, warto wybrać się także do lekarza, najlepiej dermatologa, który może przepisać nam receptę na krem witaminowy. Taki specyfik zostanie później specjalnie dla nas przygotowany w aptece. Specjalista dermatolog będzie najlepiej wiedział jakie stężenie witaminy potrzebne jest naszej skórze, dlatego warto zapytać go o taką możliwość.
 

Komentarze

comments powered by Disqus