Tu jesteś:

shadow
Pomysły na elegancki i subtelny makijaż do pracy
shadow

Pomysły na elegancki i subtelny makijaż do pracy

Robiąc make-up do pracy, łatwo przesadzić. Zbyt duża ilość cieni, zbyt gruba kreska na powiece, zbyt intensywny ton szminki i... efekt zbyt jaskrawego makijażu gotowy. Jak zatem wykonać elegancki i dyskretny makijaż do pracy?

Przede wszystkim, im mniej, tym lepiej. Druga rzecz – im bardziej neutralnie, również tym lepiej. Ciekawym patentem na wykonanie make-upu do pracy jest rezygnacja z makijażu ust na rzecz makijażu oka. Uwaga, wszelkiego rodzaju kredki do oczu oraz cienie mające formułę iskrzących się i połyskujących, lepiej odłożyć na półkę i użyć dopiero na wieczorną imprezę. Makijaż oka wykonujemy tuszując rzęsy i nakładając na górne powieki cienie. Najlepiej sprawdzą się tutaj odcienie szarości, brązy i beże, możemy też pozwolić sobie na odrobinę subtelnych fioletów czy zieleni, ale uważajmy z ich intensywnością. Cienie w makijażu do pracy powinny być nałożone dyskretnie. Nie przesadzajmy z feerią różnorakich barw, najlepiej użyć dwóch, góra trzech podobnych do siebie tonów. Ciemniejszy nałóżmy w okolicy zewnętrznego kącika oka i na załamaniu górnej powieki.

Makijaż oka do pracy możemy też wykonać w inny sposób – używając konturówki do oczu. Ciekawie będzie prezentować się podkreślona kredką dolna powieka. Rysujemy kreskę tuż pod nasadą dolnych rzęs za pomocą kredki w czarnym, brązowym, szarym lub grafitowym kolorze. Następnie rozcieramy ją nieco. W miarę zbliżania się do wewnętrznego kącika oka, kreska powinna być coraz węższa. Na górną powiekę nakładamy cień w kolorze cielistym, rzęsy tuszujemy czarną maskarą.

Delikatniejszą odmianą makijażu oka do pracy jest rezygnacja z cieniowań i kresek, a jedynie wytuszowanie rzęs. Jeśli chcemy, możemy użyć innego niż czarny odcienia maskary, np. brązowego, granatowego, szarego. Inne, bardziej jaskrawe kolory, nie wchodzą w grę. Przy takim make-upie możemy pozwolić sobie na odrobinę pomadki lub błyszczyku. Uwaga, kolor szminki nie powinien być zbyt krzykliwy.

W makijażu do pracy niebagatelną rolę odgrywa podkład i puder. Cera ma wyglądać jak najbardziej naturalnie, tak więc zawsze wybierajmy ściśle dopasowany do naszej karnacji odcień tych kosmetyków.

Komentarze

comments powered by Disqus