Tu jesteś:

shadow
Jak prawidłowo malować rzęsy?
shadow

Jak prawidłowo malować rzęsy?

Nie cienie na powiekach, nie pomalowane usta, ale właśnie wytuszowane rzęsy stanowią podstawę makijażu. Malujemy je niemal codziennie, ale czy aby na pewno zawsze robimy to umiejętnie?

Nie bez przyczyny maskara jest jednym z ulubionych akcesoriów do make-upu kobiet. Nałożony na rzęsy tusz rozświetla spojrzenie, sprawia, że oko wydaje się optycznie większe, dodaje wyrazu. Aby osiągnąć taki efekt, jest jeden warunek – rzęsy muszą być wytuszowane starannie. Liczy się tu zarówno technika, jak i wybór odpowiedniego kosmetyku. Źle umalowane rzęsy przyniosą rezultat przeciwny do zamierzonego. Nikt nie wygląda dobrze z posklejanymi rzęsami, osypującym się na policzki tuszem oraz śladami maskary na powiekach. Warto więc nauczyć się przeprowadzać ten nieodzowny zabieg makijażowy z pełną precyzją.

Pierwsza sprawa to oczywiście wybór maskary. W ostatnim czasie pojawiło się sporo udziwnień na tym gruncie, zarówno jeśli chodzi o kształty szczoteczek, jak i efekty, które można dzięki nim otrzymać, m.in. podkręcenie, pogrubienie czy wydłużenie. W zależności od kształtu oka oraz naturalnej objętości i długości naszych rzęs, same powinnyśmy wybadać, jaki kosmetyk będzie dla nas najlepszy. Najlepiej wybierać tusze z nieco wyższej półki, gdyż tanie maskary przeważnie nie grzeszą jakością.

Aby przygotować rzęsy do malowania, warto najpierw rozczesać je za pomocą specjalnego plastikowego grzebyka do rzęs. Następnie możemy je lekko przypudrować pudrem sypkim, tusz będzie lepiej integrował się z rzęsami. Teraz czas na samo malowanie. Rozpoczynamy jednym, mocnym pociągnięciem, od samej nasady rzęs, tak, aby tusz trafił na wszystkie rzęsy. Podczas kolejnych ruchów staramy się pokryć dokładnie każdą rzęsę (nie zapomnijmy o tych w kącikach oczu!). Tuszujemy rzęsy od nasady, aż po same końcówki, na początku poruszamy szczoteczką lekko na boki, a w miarę zbliżania się do końcówek, wykonujemy jeden szybki, pionowy ruch. W ten sposób dodamy im objętości oraz rozdzielimy je i wydłużymy. Kiedy tusz wyschnie, możemy nałożyć drugą warstwę. Jeśli chodzi o malowanie rzęs dolnych, uważajmy, aby nie nanieść na nie zbyt dużej ilości tuszu. Na koniec warto dokładnie obejrzeć się w lustrze i w razie potrzeby zetrzeć ślady tuszu z powiek i policzków za pomocą patyczka do uszu i kropli wody.

Komentarze

comments powered by Disqus