Tu jesteś:

shadow
Makijaż francuski na co dzień i na wieczór
shadow

Makijaż francuski na co dzień i na wieczór

Rodzaj make-upu zwany francuskim często określa się mianem klasycznego. Decydując się na ten typ makijażu rezygnujemy z fantazyjnych kolorów, kresek, cieniowań, na rzecz mocnego zaakcentowania czerwieni ust oraz jedwabistości i jasności cery.

Gładka, alabastrowa cera, uwydatnione wargi, delikatnie podkreślone oczy – oto główne cechy makijażu francuskiego. Oprócz tego, że dobrze wykonany make-up tego typu potrafi przynieść zjawiskowy efekt, posiada on jeszcze jedną ważną zaletę – jest uniwersalny. Nadaje się praktycznie dla każdej kobiety, bez względu na wiek, rodzaj cery, typ urody.

Jak wykonać make-up w stylu francuskim? Potrzebne nam będą: podkład, puder, maskara, neutralny cień do powiek, neutralny róż, konturówka, pomadka, a także opcjonalnie – korektor, eyeliner, błyszczyk. Pierwsza rzecz to oczywiście nadanie cerze równego, ładnego, jasnego kolorytu. W tym celu nakładamy podkład przystosowany do naszego typu cery. Uważajmy na kolor podkładu! Choć w makijażu francuskim cera powinna być jasna, posiadaczki ciemniejszej karnacji nie powinny wybierać podkładu zbyt jasnego, ponieważ uzyskałyby nienaturalny efekt. Podkład powinien być pół tonu, a co najwyżej o ton jaśniejszy od cery. Dodatkowo możemy użyć korektora, jeśli posiadamy zmiany trądzikowe lub inne niedoskonałości. Po aplikacji podkładu, czas na puder (sypki lub ewentualnie w kamieniu), który rozprowadzamy za pomocą pędzla. Róż nakładamy w bardzo niewielkiej ilości, jego kolor powinien być jak najbardziej naturalny.

Makijaż okolic oka powinien ograniczyć się do nałożenia na górną powiekę beżowego cienia o konsystencji matowej oraz wytuszowania rzęs czarną maskarą. Opcjonalnie możemy nałożyć odrobinę białego cienia w okolicach łuku brwiowego oraz brązowy cień na półokrągłym załamaniu powieki górnej.

Usta, przed nałożeniem pomadki, odrobinę pudrujemy, po czym obrysowujemy konturówką utrzymaną w tym samym odcieniu, co pomadka. Następnie wypełniamy wargi szminką. Jej kolor może odzwierciedlać klasyczną czerwień albo być urozmaicony, np. w formie bordo lub czerwono-pomarańczowego.

Jak mocny będzie makijaż francuski, zależy od okazji, na jaką się w nim wybieramy. W odmianie wieczorowej możemy nałożyć pomadkę z większą intensywnością, niż w dziennej. Dodatkowo możemy użyć błyszczyka. W wersji wieczorowej można też podkreślić oko cieniutką kreską albo użyć sztucznych rzęs.

Komentarze

comments powered by Disqus