Tu jesteś:

  • Start
  • Pielęgnacja
  • Jak zadbać o wygląd przed imprezą i w dobrej formie przetrwać następny dzień?
shadow
Jak zadbać o wygląd przed imprezą i w dobrej formie przetrwać następny dzień?
shadow

Jak zadbać o wygląd przed imprezą i w dobrej formie przetrwać następny dzień?

O tym, jak będziemy prezentować się na imprezie, decyduje nie tylko strój i makijaż. Bardzo wiele zależy od naszego samopoczucia i nastroju – zmęczenie, niewyspanie i podły humor bez wątpienia odbiją się na wyglądzie, nasza cera i oczy mogą zepsuć najlepszy efekt.

Najlepiej byłoby pomyśleć o odpowiednich zabiegach pielęgnacyjnych na kilka dni przed planowaną imprezą. Wtedy jest dość czasu, aby zatroszczyć się o swoją twarz i ciało, zastosować kurację nawilżającą czy odżywiającą, wyregulować brwi, zrobić depilację nóg. Dzień wcześniej obowiązkowo nałożyć maseczkę nawilżającą, zrobić manicure i pedicure i koniecznie położyć się wcześniej spać. Warto pamiętać, że podpuchnięte oczy i zmęczona skóra są bardzo trudne do zamaskowania, nawet pod najbardziej kunsztownym makijażem.

Jeśli jednak nawał zajęć spowodował, że na przygotowania do imprezy mamy tylko parę godzin i za wszelką cenę musimy ukryć widoczne na twarzy zmęczenie, na to również znajdą się sposoby. Pierwsza sprawa, to oczy. Doskonałym sposobem na zmniejszenie opuchlizny i sińców są zimne okłady z esencji herbacianej lub świetlika lekarskiego, bądź też plasterki bardzo zimnego świeżego ogórka. W tym czasie możemy na twarz położyć maseczkę nawilżającą.

Przystępując do zrobienia makijażu należy najpierw użyć kremu nawilżającego, po jego wchłonięciu nałożyć bazę, następnie podkład. Po zakończeniu malowania warto zastosować utrwalacz do makijażu, dzięki któremu make-up przetrwa nawet całą noc. Pamiętajmy, że w ten wieczór nie ma już czasu na eksperymenty, cienie i szminka powinny być wybrane i sprawdzone wcześniej! Trzeba jedynie wziąć pod uwagę, że w przypadku zmęczonej skóry ostry makijaż może jeszcze bardziej podkreślić mankamenty, niż je zatuszować.

Następnego dnia natomiast najlepiej byłoby dobrze się wyspać, a następnie zrobić peeling i nałożyć maseczkę odżywczą, na oczy zaś położyć zimny kompres. Jeśli nie mamy czasu na takie luksusy i musimy pójść do pracy, trzeba zrobić makijaż maskujący – podkład w odcieniu lekkiego różu, korektor na sińce pod oczami, delikatne pastelowe cienie na powieki, jasna kredka wokół oczu, naturalny błyszczyk na usta.

Komentarze

comments powered by Disqus