Tu jesteś:

shadow
Modny strój do pracy – pomysły na stylizacje
shadow

Modny strój do pracy – pomysły na stylizacje

Moda do pracy? Nie ma w niej miejsca na krzykliwość, ekstrawagancję lub zbytnie eksponowanie walorów figury. Z drugiej strony – stylizacja do pracy wcale nie musi być pozbawiona wyrazu. Jak komponować stroje do pracy?

Problemy z tworzeniem zestawień odzieżowych do pracy są dość nagminne. Najchętniej nosiłybyśmy stroje zgodne z indywidualnym stylem, takie, w jakich najlepiej się czujemy. Jednak kompletując garderobę do pracy, musimy kierować się pewnymi ogólnie przyjętymi zasadami. Ograniczenia można jednak nieco złagodzić – wybierając ciuchy zgodne z trendami, ale niepozbawione dozy klasyki.

Kompletując stroje do pracy, możemy pójść albo drogą całkowicie formalną, albo półformalną, w zależności od sprawowanego stanowiska oraz własnych upodobań. Jeśli chcemy (lub musimy) prezentować się bardzo oficjalnie, z pomocą przychodzą klasyczne kostiumy, garsonki, garnitury damskie. W takim formalnym stroju sprawdzi się stonowana kolorystyka, np. czernie, granaty, beże, écru. Do tego klasyczna koszula lub bluzka bez elementów zdobniczych.

Jeśli zaś możemy pozwolić sobie na odrobinę mniej oficjalny wydźwięk stroju, kostium lub garnitur może być utrzymany również w innej tonacji. Postawmy na bardzo modne dziś pastele, w tym róż, miętę, błękit, fiolet. Możemy też pójść w stronę lekkich deseni – garnitur w prążki, garsonkę w delikatną kratkę, itp. Pamiętajmy, aby trzymać się raczej prostych krojów, szczególnie gdy barwa należy do bardziej wyszukanych. Urozmaiceniem klasycznego stroju będą modne dodatki, w tym apaszki, zegarki, naszyjniki, kolczyki, torebki. Możemy też zestawić klasyczny kostium z modnymi butami, np. czółenkami na platformie w pastelowej barwie.

Jeśli nie kostiumy i garnitury, co jeszcze sprawdzi się jako strój do pracy? Warto na przykład sięgnąć po hit ostatnich miesięcy – kombinezony. Wybierajmy te, które krojem i kolorystyką nawiązują do klasyki. Jeśli jesteśmy zwolenniczkami spódnic, typ ołówkowy z ciekawym wzorem w zestawieniu z tradycyjną koszulą lub bluzką będzie ciekawą opcją. Albo odwrotnie – połączmy jednolitą spódnicę ołówkową (np. szarą, grafitową, czarną) z bardziej wyrazistą bluzką. Dobrym patentem na strój do pracy może być też modna, zwiewna tunika zestawiona z dżinsami typu skinny.

Komentarze

comments powered by Disqus