Tu jesteś:

  • Start
  • Trendy
  • Czapki, szaliki, rękawiczki – jakie fasony?
shadow
Czapki, szaliki, rękawiczki – jakie fasony?
shadow

Czapki, szaliki, rękawiczki – jakie fasony?

Za oknem coraz chłodniej, czas więc pomyśleć o cieplejszych nakryciach. Jakie czapki, szaliki i rękawiczki będą nie tylko ciepłe, ale także modne? Podpowiadamy!

Dziś czapka jest jednym z najbardziej designerskich dodatków do niemal każdej stylizacji i to nie tylko jesiennej i zimowej. Gwiazdy, jak np. Rita Ora czy Ellie Goulding, przyzwyczaiły nas już do tego, że czapki mogą stanowić podstawę niejednej stylizacji. Z kolei wielkimi fankami wszelkich rodzajów szali, chust, ale i uroczych apaszek są inne gwiazdy muzyki – Rihanna i Taylor Swift, które z szalika potrafią uczynić „punkt kulminacyjny” co drugiej stylizacji. Jakie zatem fasony ciepłych dodatków wybierać, aby zachwycać w nich niczym wspomniane gwiazdy?


Najmodniejsze czapki

W tym sezonie furorę robią trzy fasony nakryć głowy. Po pierwsze – kolejna wariacja na temat trendu, który pojawił się w modzie już zimą 2010 roku, kiedy to celebrytki wylansowały modę na czapki „z uszami”. W tym sezonie odchodzimy jednak od typowych „uszatek” z wydzierganymi „pyszczkami” zwierząt i zostawiamy same, delikatnie rzucające się w oczy „uszka”, najlepiej w ciemnych barwach. Kolejnym trafionym fasonem czapki będzie gruba, najlepiej wełniana czapka z masywnym pomponem. Dobrym pomysłem będzie także zaopatrzenie się obszerną, szeroką czapkę, która niejako będzie się „rozchodzić” w szerz twarzy, stwarzając wrażenie swoistego „worka”. To lepsza alternatywa nakrycia głowy dla osób, które zamiast optycznie wydłużać twarz (co uzyskamy w przypadku czapki z pomponem), chciałyby twarz poszerzyć. No bo kto powiedział, że w czapce ma nam nie być do twarzy?


Szale, szaliki, kominy, rękawiczki

W tym sezonie nie tyle liczy się fason tego, czym ocieplimy okolice szyi, ale... „objętość”. Im bowiem szerszy i bardziej obszerny szal czy komin, tym lepiej. Ważne też, aby kolorystycznie pasował do wybranej przez nas czapki.

Rękawiczki to szczegół, który również powinien być kolorystycznie dopasowany do reszty jesienno-zimowej stylizacji. Jednak to, czy będą one skórzane, czy też materiałowe, pozostaje już w kwestii osoby, która będzie je nosić.

Komentarze

comments powered by Disqus